CES 2009: Asus M50. Dell XPS, Sony Vaio P…

InfoTech |

Notebook s dotykovou obrazovkou, stylový netbook i multimediální stroj – to jsou jen někteří zástupci informačních technologií, kteří mají na výstavě svoje představení již za sebou.

CES 2009: Asus M50. Dell XPS, Sony Vaio P…



Dell si na CES přichystal update oblíbené řady XPS Studio. Představeny byly modely XPS 13 a 16, které volitelně nabídnou WLED HD displeje. Pokud chcete vidět video v rozlišení 1080p dokáže notebook konvertovat signál na externí zobrazovač přes HDMI nebo DisplayPort.

Asus v Las Vegas představil dvojici zařízení s malými dotykovými obrazovkami. Prvním je Eee  Keyboard – klávesnice propojitelná  s dalšími zařízení (projektor, displej), která by měla svému majiteli umožnit kdekoliv zobrazit svá data díky připojení na internet. Tato klávesnice má v podstatě stejné možnosti jako první netbooky Eee – váží  okolo 950 g, uvnitř najdeme Windows XP Home, 1.6GHz Intel Atom, 1GB DDR2 DRAM a 16GB nebo 32GB SSD disk (Solid State Drive). Pro komunikaci slouží technologie Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 2.0 a Ultra Wideband HDMI . Ve vybavení pak nalezneme i další porty jako USB nebo jack pro sluchátka.

M50 pak představuje notebook, který tvoří v podstatě dva počítače. Laptop je samostatným počítačem a 4,3“dotyková obrazovka neslouží pouze jako doplněk, ale je navržena tak, že může s daty uloženými v notebooku pracovat samostatně.

Poté co ze Sony „uniklo“ několik informací o mininotebooku (není nad únik řízený marketingem) a objevil se nakonec i teaser, Sony samozřejmě svoji novinku Vaio P prostě muselo přivézt. K vidění tak byl notebook o rozměrech 24 x 11 x 2 cm s displejem o úhlopříčce 8“ s rozlišením 1 600 x 768 pixelů. Modely pro americký trh jsou vybaveny modemem pro 3G mobilní sítě a nechybí ani GPS. Počítač je postaven na procesoru Intel Atom Z520 a uživatelé budou mít v režimu Instant-on k dispozici Cross Media Bar – řešení známé z PlayStation 3 a dalších modelů Sony, které umožní majiteli přístup k hudbě, videosouborům nebo obrázkům bez spuštění Windows.

Pro hráče přichystala nový model i Toshiba. Její multimediální řada Qosmio se dočkala modelu Qosmio X305-Q725 se 17palcovým širokoúhlým displejem, grafikou Nvidia GeForce 9800M GTX, procesorem Intel Core 2 Quad, 64 GB SSD diskem a stereo reproduktory Harman Kardon.












Komentáře