CES 2010: Aligátoří Asus Eee s výměnnou baterií

InfoTech |

Asus se pochlubil novou luxusní variantou netbooku Eee. PC 1008P má povrch z imitace aligátoří kůže a snadno výměnnou baterii.

CES 2010: Aligátoří Asus Eee s výměnnou bateriíAsustek Computer, společnost všeobecně známá jako Asus, představila na CES několik novinek, mezi kterými zaujala nová verze stále velmi oblíbeného netbooku Eee. Asus Eee PC 1008P z Karim Rashid Collection zaujme na první pohled zejména povrchem z imitace kůže aligátora.

Asus si nevyrobil nový design Eee PC 1008P jen tak, pro zvýšení marketingové atraktivity si na to najal designera Karima Rashida, který se obvykle zabývá návrhem luxusních výrobků a interiérů drahých restaurací a hotelů. Celý povrch netbooku, tedy ne jen víko, je z gumového materiálu se vzorem aligátoří kůže a na výběr je z růžové a metalické hnědé barvy.

Druhou hlavní zajímavostí netbooku je přihrádka vespod počítače, kde je uložena dlouhá tenká baterie, kterou lze snadno vysunout a vyměnit za náhradní, díky čemuž se efektivně zdvojnásobí provozní doba netbooku. Náhradní baterie se bude ale prodávat zvlášť a Asus neřekl, kolik li-ion článků je v jedné baterii, nicméně spočítal její maximální výdrž na šest hodin provozu.

Eee PC 1008P má 10,1“ LED podsvícenou LCD obrazovku s rozlišením 1024x600 bodů, nový procesor Intel Atom N450 (Pine Trail), 1 GB DDR2 RAM, 250GB disk, Wi-Fi, bluetooth a volitelně 3G či Wi-Max připojení. Operační systém je Windows 7 Starter.

Přesné datum zahájení prodeje není známo, ale jistě to nebude daleko. Nejistá je i cena, na které se poslední vylepšení jistě podepíší a dále posunou trend ve vývoji netbooků směrem k malým notebooků.

Asus Eee PC 1008P Rashid Edition

Asus Eee PC 1008P Rashid Edition

Asus Eee PC 1008P Rashid Edition
Komentáře