CES 2010: Hybridní tablet notebook Lenovo U1

InfoTech |

Lenovo na veletrhu CES představilo notebook zcela nové koncepce s oddělitelnou dotykovou obrazovkou, která funguje i samostatně jako tablet PC.

CES 2010: Hybridní tablet notebook Lenovo U1IdeaPad U1 vypadá na první pohled je notebook běžně fungující s operačním systémem Windows 7, procesorem Intel Core 2 Duo CULV, údajně 128GB SSD diskem a hmotností 1,7 kilogramu. Nicméně 11,6“ dotykovou obrazovku lze oddělit, má navíc vlastní procesor i nahraný systém, takže po odpojení od notebooku funguje jako samostatné tablet PC s operačním systémem Linux.

Tablet má samozřejmě vlastní procesor a to mobilní 1GHz Qualcomm Snapdragon ARM a k tomu 16 GB flash paměti. Linux verze je vlastní Lenovem uzpůsobená varianta Skylightu podporující dotykové ovládání. 750 gramů vážící tablet se po odpojení spustí za tři sekundy, k základně může být připojen bezdrátově a přes ní i přistupovat k internetu. Uživatelé také mohou mezi oběma procesory, Intelem a ARM, přepínat a například pokračovat v surfování tam, kde před přepnutím přestali.

Tento koncept je nový, i když existují podobné notebooky, i Lenovo má v nabídce ThinkPad X60 s otočným displejem, i když ne oddělitelným.

Lenovo bylo v případě IdeaPad U1 neobvykle konkrétní co se data uvedení týče, což se na CES jen tak nevidí, dočkáme se ho 1. června (jún) za cenu pod 1000 dolarů (~19000 korun, ~710 euro). I když v Evropě bude nepochybně vyšší.

Lenovo IdeaPad U1
Komentáře