CES 2011: Lenovo představilo LePad, konkurenta iPadu

InfoTech |

Společnost Lenovo na veletrhu spotřební elektroniky CES 2011 představila svůj první tablet LePad.

CES 2011: Lenovo představilo LePad, konkurenta iPaduVeletrh CES 2011 ještě sice neotevřel své brány široké veřejnosti, nicméně ta odborná už přístup má, navíc výrobci tradičně pořádají tiskové konference a představení svých produktů s jednodenním předstihem.

Očekává se, že velkým hitem letošního CESu budou tabletové počítače, a skutečně, svůj první tablet představil například čínský Lenovo. Její LePad tak bude dalším tabletem na trhu, který se pokusí ukrojit z koláče trhu, jehož růst nastartoval loni úspěch tabletu iPadu od Apple.

LePad má 10,1“ dotykovou kapacitní LCD obrazovku, 1,2GHz procesor Qualcomm Snapdragon a jako operační systém používá Google Android 2.2 (Froyo). Prodávat se novinka začne nejprve v domácí zemi výrobce, v Číně, kde nebývalým způsobem roste poptávka po spotřební elektronice i výpočetní technice. Cena bude v rozmezí 7500 až 8500 korun a dostupnost tohoto konkrétního modelu jiných trzích zatím není potvrzená. Nicméně jiné tablety Lenovo by se v zámoří objevit mohly a údajně je již výrobce připravuje.

Lenovo LePad

Lenovo LePad
Komentáře