CES 2011: USB 3.0 je v kursu

InfoTech |

Společnost Kingtson na CES 2011 potvrdila zaměření na USB 3.0 produkty. Budě uvádět flash disky s rozhraním pro nadšence, profesionální uživatele i spotřebitele.

CES 2011: USB 3.0 je v kursuPro nadšence a uživatele náročné na výkon Kingston plánuje svůj dosud nejrychlejší flash disk s USB 3.0. Model DataTraveler HyperX 3.0 bude sloužit jako vlajková loď a bude součástí produktové řady HyperXperience – rodiny vysoce výkonných produktů Kingston typu flash, do níž budou patřit SSD a USB disky i paměťové karty.

V září 2010 společnost Kingston představila model DataTraveler Ultimate 3.0 jako svůj první flash disk pro rozhraní USB 3.0, jenž navíc pro dosažení vysoké rychlosti přenosu dat používá čip pro přemostění rozhraní SATA. Jelikož jsou nyní již k dispozici jednočipové ovladače, Kingston uvede druhou generaci disků DataTraveler Ultimate 3.0, jež se budou dodávat v provedení s kapacitou 16, 32 a 64 GB. Jednočipové ovladače umožňují dosáhnout lepší kompatibility se standardem USB 3.0 a vyšší rychlosti. Přínosem pro uživatele tak bude vyšší výkon i nižší cena disků nové generace.

Vzhledem k tomu, že během tohoto roku se bude dodávat stále více počítačů vybavených rozhraním USB 3.0 – zvláště koncem druhého a počátkem třetího čtvrtletí – společnost Kingston rovněž uvede flash disky v základní cenové kategorii, které bude možné u těchto systémů využít. Budou určeny především pro spotřebitele s nižšími nároky na kapacitu, kteří upřednostní nižší cenu, a cílem jejich uvedení je pomoci dosáhnout širokého přijetí tohoto nového standardu.
Komentáře