CeBIT 2009: Intel nabídne mobilní multimédia

InfoTech |

Intel na na veletrhu CeBIT představí nejnovější multimediální mobilní počítače MID a zvláštní program má i pro fanoušky počítačových her.

CeBIT 2009: Intel nabídne mobilní multimédiaIntel přiveze na letošní veletrh CeBIT (Hannover, 3. až 8. března 2009) kromě procesorů také mnohé mobilní multimediální zařízení, mezi nimi výkonné notebooky, netbooky a ještě menší MID (mobilní internetová zařízení – Mobile Internet Device).

MID je souhrnné označení pro malé přenosné počítače zaměřené na snadné ovládání multimédií a brouzdání po internetu, jsou to takové větší a novější smartphony, či PDA, chcete-li. Vyplňují na trhu místo právě mezi chytrými telefony a Tablet PC či netbooky, i když na rozdíl od malých notebooků mají dotykovou obrazovku.

Za vývojem MIDů stojí hlavně Intel, který první prototyp uvedl na Intel Developer Forum na jaře 2007 v Číně. Dodávají se s různými operačními systémy od přizpůsobeného Linuxu až po Windows XP či dokonce Vista. I když Vista systémy nejsou tak svižné jako XP či Linux, na verzích MID s dvoujádrovým procesorem Atom už provozovat jdou. Pro rok 2009 má Intel přichystanou vylepšené MID platformy Moorestown se 45nm Atomy. Výrobou MID se ovšem zabývá řada firem, například BenQ či Toshiba.

Intel MID

Tyto budou vystaveny v pavilonu P33, kde kromě nich budou moci návštěvníci shlédnout nejnovější procesory Intel Core i7, stolní počítače a servery. Druhou výstavní plochu v hale 22 promění Intel v centrum herních fanoušků. Přímo v rámci veletrhu tu proběhne finále progamingové soutěže Intel Extreme Masters.

Významným okamžikem pro Intel je letos i slavnostní otevření veletrhu CeBIT 2009. Ten zahájí německá kancléřka Angela Merkelová spolu Craig R. Barrettem, předsedou správní rady společnosti Intel, a guvernérem Kalifornie Arnoldem Schwarzeneggerem.

Intel, MID, Mobile Internet Device, Moorestown, CeBIT 2009

Její expozice ve dvou samostatných výstavních plochách naplní význam firemního motta „Making IT Happen“.

Expozice v pavilonu P33, prezentující 45nm produktovou řadu, bude zaměřena primárně na firemní klientelu. Očekávaným středem zájmu by se měl stát nový nejrychlejší procesor na světě – Intel Core i7. Návštěvníci se však budou moci seznámit i s mnoha dalšími produkty a řešeními, založenými na současných špičkových mikroprocesorových technologiích. Půjde zejména o mobilní zařízení, jako jsou notebooky, netbooky a mobilní internetová zařízení (MID), nebo stolní počítače a nejnovější generaci serverů.

 Intel MID Moorestown

Intel MID Moorestown

Intel MID Moorestown

 Intel MID
Komentáře