Chladící notebooková podložka Logitech N100

InfoTech |

Jestli jste někdy měli problém s příliš horkým notebookem, tak vám možná pomůže novinka společnosti Logitech - Cooling Pad N100.

Chladící notebooková podložka Logitech N100U notebooků jen zřídka dochází k tomu, že by se vlivem přehřívání poškozoval samotný počítač či narušovala jeho stabilita. Problém spíše je, pokud si umístíte notebook na klín nebo na nějaký materiál citlivý na teplo, kupříkladu umělohmotný nábytek či povlečení.

Cooling Pad N100 je speciálně pro chlazení přenosných počítačů zkonstruovaná podložka, která nasává horní hranou vzduch a přes větrák pak chladí spodní stranu počítače, přičemž ventilátor je napájen přes USB. Z toho důvodu neočekávaje závratný chladící výkon na úrovni procesorového chladiče, USB má přeci jen omezený výkon. N100 je zároveň slabě nahnutá, takže ulehčuje psaní na klávesnici. Barevné provedení je naneštěstí jen bílo-zelené, přitom černé by jistě k většině notebooků ladilo více.

Novinka je už v prodeji v v USA a v dubnu (apríl) do dostane i do Evropy za doporučenou cenu 30 dolarů (~650 korun, ~24 euro).

Jestli vás zajímá, jak je na tom podložka s účinností, tak na webu Logitechu se už objevilo jedno uživatelské hodnocení:

not really a helper
Date: March 18, 2009 

"I bought this to help my laptop with going faster because it cools it down but doesn't really help. There is no good features and the fan is not powerful."


Jak vidíte, uživatel není příliš nadšený, nicméně není samozřejmě známo, jak výkonný notebook se pokoušel chladit. Zajímavé je, že i přes nepříznivé vyznění ponechali lidé z Logitechu toto hodnocení na webu, to se musí ocenit.

 

Logitech Colling Pad N100

 Logitech Colling Pad N100
Komentáře