Dell Lightning/Venue Pro s WP7

InfoTech |

Dell Venue Pro nabídne velkou 4,1“ kapacitní obrazovku z odolného skla, výsuvnou QWERTY klávesnici i nahrávání HD videa.

Dell Lightning/Venue Pro s WP7První konceptové snímky nového telefonu Dell se systémem Windows Phone 7 se objevily již v dubnu, nyní Dell konečně oznámil oficiální uvedení tohoto zajímavě vypadajícího přístroje.

Původní název Lightning (blesk) byl nahrazen názvem Venue Pro, čert ví proč, nicméně naštěstí základní myšlenka zůstala zachována. To znamená velká 4,1“ kapacitní dotyková obrazovka, ale s výsuvnou plnohodnotnou QWERTY klávesnicí. To je rozhodně vítaná změna v záplavě poměrně nevýrazně vypadajících černých krabiček se systémem Windows Phone 7, kde je základem ovládání mimo samotnou obrazovku jen trojice tlačítek na spodní hraně.

4,1 obrazovka je typu AMOLED s obzvláště odolným sklem Gorilla Glass, uvnitř je očekávatelně 1GHz procesor Snapdragon, k tomu 8 GB interní paměti, což je potřeba, protože Windows Phone 7 nepochopitelně nepodporuje paměťové karty (asi Microsoft potřebuje něco pro WP7.1). Integrovaný fotoaparát má maximální rozlišení 5 megapixelů, disponuje LED přisvětlením a umí nahrávat video v HD rozlišení 720p. Další vlastnosti budou ještě upřesněny, což je potřeba, protože původní údaje zveřejněné v dubnu hovořili o slotu pro MicroSD karty, takže je zde ještě jistá naděje, že nějakým způsobem toho bude u Venue Pro k dispozici.

Dell Venue Pro by se měl v Evropě objevit v nabídce různých operátorů, v USA bude distribuován exkluzivně u T-Mobile. Cena neznámá, ale lze hádat, že se bude pohybovat v oblasti prémiových telefonů (=hodně drahých).

Dell Venue Pro (Lightning)
Komentáře