Dell Lightning s Windows Phone 7

InfoTech |

Smartphone Dell Lightning nabídne velkou 4,1“ obrazovku, vysouvatelnou qwerty klávesnici a 1GHz procesor Snapdragon.

Dell Lightning s Windows Phone 7Společnost Dell je pověstná svými „úniky“ informací, které u ní, s jistou mírou nadsázky, nahrazují tiskové zprávy. Nejnovější „únik“ zprostředkoval server engadget a hovoří se v něm o smartphonu s chystaným mobilním operačním systémem Windows Phone 7.

Vzhledem k nárokům společnosti Microsoft na telefony provozující WP7 se není co divit, že je (respektive bude) Lightning vybaven špičkovým hardwarem. Procesor 1GHz Snapdragon, OLED displej 4,1“ (10,4 cm) kapacitní multi-touch, 5Mpix fotoaparát s přisvětlením, 1GB ROM plus 512 MB operační paměti, 3D akcelerovaná grafika, GPS, HSDPA, Wi-FI, FM rádio, micro-USB s podporou dobíjení a DivX a Flash přehrávání, stylus již samozřejmě není podporován.

Celkově luxusní výbava i vzhled je korunována výsuvnou konstrukcí s plnohodnotnou qwerty klávesnicí. Za to vše však Lightning platí cenu v podobě poměrně vysokých rozměrů - 121,6 x 64,4 x 14,9 mm. Uvidíme, zda s sebou budou zákazníci ochotní nosit takto velké telefony.

Ještě jednu zvláštnost Dell Lightning má a to slot na microSD karty, konkrétně má být v telefonu 8GB karta. To je dnes poměrně běžná a zákazníky žádaná výbava, nicméně Microsoft ve svých specifikacích Windows Phone 7 podporu výměnných paměťových karet neuvádí. Ale tak možná ví Dell něco, co my ostatní ještě ne.

Cena samozřejmě neznámá, na trhu by se novinka měla objevit před Vánoci stejně jako Windows Phone 7.

Dell Lightning

Dell Lightning
Komentáře