Designová myš Microsoft Arc Touch Mouse

InfoTech |

Microsoft představil novou velmi neobvyklou myš Arc Touch Mouse s dotykovým ovládáním.

Designová myš Microsoft Arc Touch MouseSpolečnost Microsoft představila novou designovou myš Arc Touch Mouse. Její největší zajímavostí je unikátní skládatelná konstrukce, která dává uživatelům možnost nosit myš v tenkém pouzdru netbooku nebo dokonce i v kapse kalhot. Jako první myš od Microsoftu nabízí také pokročilé možnosti skrolování v rozsáhlých dokumentech pomocí dotykové plochy nahrazující klasické kolečko.

Arc Touch Mouse má žebrované tělo pokryté pogumovaným materiálem. Díky této konstrukci lze myš ohnout z „vodorovného“ tvaru, ve kterém je myš vypnutá, do klasického tvaru s klenbou pro ideální držení v dlani. Ohnutím se naopak myš zapne a lze ji tak ihned používat. Ve vypnutém vodorovném stavu je se svými 15 mm v jejím „nejtlustším“ bodě vhodnou volbou na cesty a skvěle se hodí do tenkých pouzder dnešních netbooků s malou úhlopříčkou.

Myš od společnosti Microsoft nabízí také rychlé rolování v dokumentech díky dotykové ploše, která nahrazuje standardní kolečko. Pro ultrarychlé rolování pak stačí rychle posunout prst po dotykové ploše a dotykem ji naopak zastavit. O tom, že myš stále skroluje dokumentem dává uživateli vědět pomocí vibrací a zvukového doprovodu, který simuluje klasické „krokové“ kolečko. Na této ploše jsou také k dispozici tři doplňující dotyková tlačítka, která plní funkci prostředního tlačítka „Page Up“ nebo „Page Down“. Ty však lze přizpůsobit potřebám uživatele v dodávaném softwaru.

Optické snímání myši je postaveno na technologii Microsoft BlueTrack. Ta umožňuje pracovat na téměř jakémkoli povrchu (kromě skla a zrcadla) díky použití modré diody, jejíž optické spektrum poskytuje až čtyřikrát vyšší rozlišení snímaného povrchu.

Pro maximální mobilitu lze ke spodní části myši magneticky připnout miniaturní USB Nano přijímač, který komunikuje s PC v pásmu 2,4 GHz. O napájení se stará dvojice AAA baterií. Díky pokročilé správě energie v myši vydrží více než šest měsíců denního používání. V případě blížící se výměny baterií informuje myš uživatele stavovou LED diodou umístěné u hlavních tlačítek.

Myš Arc Touch Mouse bude v obchodech k dispozici 27. října za odhadovanou maloobchodní cenu 1800 Kč. Microsoft dále ze stejnojmenné designové řady nabízí i klávesnici Arc Keyboard, typickou svým obloukovým zpracováním.


Microsoft Arc Touch Mouse
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.