Designové notebooky HP Mini 110

InfoTech |

Světoví designéři Tord Boontje a Vivienne Tam vytvořili pro HP stylové notebooky Mini 110 primárně pro ženy.

Designové notebooky HP Mini 110Společnost Hewlett-Packard uzavřela partnerství se dvěma prestižními designéry pro návrh speciálních edicí notebooků. Výtvarník Tord Boontje přizpůsobí HP Mini 110 poprvé, módní návrhářka Vivienne Tam se "digitálně chopí" značky HP už podruhé.

HP nový design notebooků HP Mini 110 označuje jako určený ženám, nicméně v dnešní době stírání rozdílů mezi vzhledem věcí pro ženy a muže si své příznivce možná najde mezi příslušníky obou pohlaví.

10,1-palcový notebook HP Mini 110 Studio Tord Boontje je inspirován přírodou a je vybaven v oboru prvním třívrstvým povrchem s technologií HP Imprint 3D, která pomocí více vrstev a stínů, které jednotlivé vrstvy vrhají, vytvářet dojem, že se jedná o 3D obraz.

Mini 110 je vyzdoben květinami, jemně se ovíjejícími kolem (ohrožených druhů) zvířat, a rozplétajícími se u opěrek rukou a touchpadu. HP toto komentuje jako „Objevování ohrožený druhů, skryté v 3D designu, se podobá expedici do všech koutů světa.“

Kdo ujíždí na „městské eko vlně“, toho Mini 110 dále potěší, je totiž vyroben z ekologicky šetrných materiálů, obal a dokumentace jsou potištěny sójovým inkoustem. Krabice, výplně a návod k obsluze se zhotovují ze stoprocentně recyklovatelných surovin.

S hmotností pouhých 1 kg, tloušťkou něco málo přes 2,5 cm a s klávesnicí s 92 procenty plné velikosti se jedná o velmi snadno přenosný doplněk.

Součástí notebooku je ochranný obal z organické bavlny, 15 tapet, spořiče obrazovky a ikony navržené Tordem. K dispozici je i volitelná bezdrátová myš, neobsahující PVC, a brašna z přírodních materiálů, které dotvářejí celkový dojem.

HP Mini 110 Studio Tord Boontje bude na českém trhu uveden v listopadu (november). Cena dosud nebyla stanovena. 

Nový design Vivienne Tam navazuje na velmi úspěšnou spolupráci na jejím stylu "China Chic", představeném na módní přehlídce na podzim 2008. Toto nové "digitální uchopení" designu odráží její jarní a letní kolekci, uvedenou na módní show v newyorském Bryant Parku na počátku tohoto měsíce. Kolekce si bere inspiraci z padesátého výročí čínského baletu a soustředí se na romantické příběhy, nezávislost, svobodu a přeměnu; dominují jí krásné motýlí vzory v pastelových odstínech.

Další počin Vivienne Tam bude k dispozici počátkem roku 2010. Cena bude stanovena později.

HP Mini 110 Studio Tord Boontje

HP Mini 110 Studio Tord Boontje

HP Mini 110 Vivienne Tam
Komentáře