Disky Iomega eGo s USB 3.0

InfoTech |

Nové disky Iomega nabídnou menší model Compact, přenosné a stolní modely eGo s rozhraním SuperSpeed USB 3.0 a vysokokapacitní disky pro počítače Mac.

Disky Iomega eGo s USB 3.0Společnost Iomega oznámila dostupnost nových externích přenosných a stolních pevných disků Iomega eGo, včetně nového menšího modelu Compact s kapacitou až 1 TB, přenosných a stolních modelů s rozhraním SuperSpeed USB 3.0 a edice vysokokapacitních přenosných a stolních pevných disků pro počítače Mac s rozhraním FireWire 800 a kapacitou až 2 TB.

Společnost Iomega nově nabízí přenosné pevné disky eGo s rozhraním USB ve dvou různých verzích: nové přenosné pevné disky eGo napájené přes rozhraní SuperSpeed USB 3.0 a kapacitou 500 GB a nové přenosné pevné disky Iomega eGo edice Compact Edition s rozhraním USB 2.0 a třemi variantami kapacity. Všechny přenosné modely řady eGo se vejdou do brašny pro přenosný počítač nebo do kapsy, a díky tomu je lze nosit s přenosným počítačem všude s sebou. Přenosné modely řady eGo s rozhraním USB navíc nevyžadují externí zdroj napájení.

Nový přenosný pevný disk Iomega eGo s rozhraním SuperSpeed USB 3.0 v uhlově šedé barvě (Charcoal Gray) poskytuje až 10krát vyšší přenosové rychlosti v porovnání s modely s rozhraním USB 2.0. Přenosný pevný disk eGo napájený přes rozhraní USB 3.0 je zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0. Iomega také nabízí samostatně prodávané adaptéry pro rozhraní USB 3.0, po jejichž instalaci do přenosného nebo stolního počítače s rozhraním USB 2.0 je možné využít nativní přenosové rychlosti rozhraní USB 3.0 až 5 gigabitů za sekundu.

Iomega eGo USB30


Nový přenosný pevný disk Iomega eGo Compact Edition s rozhraním USB 2.0 se může pochlubit elegantním krytem s ještě menšími rozměry než u předchozí generace přenosných disků eGo, což z něj činí jeden z nejmenších 2,5palcových přenosných disků. přenosný pevný disk eGo Compact Edition je nabízen s krytem v barvě rubínově červená (Ruby Red), půlnoční modř (Midnight Blue) nebo stříbrná (Silver) a kapacitou 320 GB, 500 GB nebo 1 TB.

Společnost Iomega také právě oznámila uvedení přenosného pevného disku Iomega eGo BlackBelt Mac Edition s kapacitou 1 TB, který je vybaven dvěma porty FireWire 800 a jedním portem USB 2.0. S novým přenosným pevným diskem Iomega eGo BlackBelt Mac Edition s kapacitou 1 TB je dodáván zpětně kompatibilní kabel pro převod rozhraní FireWire 800 na rozhraní FireWire 400 určený pro uživatele, kteří na svém přenosném nebo stolním počítači mají k dispozici pouze porty rozhraní FireWire 400. Nový disk eGo BlackBelt Mac Edition je také vybaven technologií Iomega Drop Guard Xtreme, která s využitím ochranných zón chrání disk eGo BlackBelt proti pádu z výšky až 2,1 m. Přenosný pevný disk Iomega BlackBelt Mac Edition by měl být v červnu dostupný v obchodech společnosti Apple.

Nové přenosné a stolní pevné disky Iomega eGo jsou okamžitě celosvětově dostupné. Nový přenosný pevný disk Iomega eGo SuperSpeed USB 3.0 s kapacitou 500 GB je nabízen za cenu 110 euro (~2860 korun). Cena přenosného pevného disku Iomega eGo Compact Edition USB 2.0 je 51 euro (1326 Kč) pro model s kapacitou 320 GB, 63,50 euro (1651 Kč) pro model s kapacitou 500 GB a 114,50 euro (2977 Kč) pro model s kapacitou 1 TB. Nový stolní pevný disk Iomega eGo USB 3.0 je k dispozici za cenu 200 euro (5200 Kč) u modelu s kapacitou 2 TB. Stolní pevný disk Iomega eGo Mac Edition je možné koupit za cenu 260 euro (6760 Kč) pro model s kapacitou 2 TB. Cena přenosného pevného disku Iomega eGo BlackBelt Mac Edition s kapacitou 1 TB, který by měl být v červnu k dispozici v maloobchodních prodejnách společnosti Apple, je 200 euro (5200 Kč).

Iomega Prestige Compact
Komentáře