Eizo CG245W s automatickou kalibrací a H-IPS

InfoTech |

ColorGraphics CF245W nabízí 10-bitový H-IPS panel i integrovanou sondu pro automatickou kalibraci barev.

Eizo CG245W s automatickou kalibrací a H-IPSEizo opět potvrzuje své přední postavení mezi výrobci profesionálních počítačových monitorů. Její nový model ColorGraphic CG245W nabízí integrovanou kalibrační sondu umístěnou v horním rámu obrazovky, kterou lze snadno vysunout a monitor s ní nakalibrovat prostřednictvím ovládacího menu. Díky tomu není potřeba jakýkoli dodatečný software ani propojování s počítačem.

Kalibraci lze nastavit, aby se vykonávala i v pravidelných intervalech sama například i mimo pracovní dobu, není ani nutná přítomnost uživatele. Kdo chce individuální nastavení či větší kontrolu nad samotným procesem, může využít dodávaného software ColorNavigator. I zde se však projevuje výhoda v tom, že není potřeba připojovat externí sondu.

Eizo CG245W


Eizo CG245W má úhlopříčku 24“, rozlišení 1920x1200 bodů (16:10) a jakožto profesionální grafický monitor používá špičkové H-IPS LCD panely s 10-bitovými barvami. Podsvícení pokrývá 98 procent barevného prostoru Adobe RGB, lze však počítat s kvalitní emulací nižších barevných prostorů, to znamená hlavně sRGB. Udávaný statický kontrast je slušných 850:1 a maximální jas dostatečných 270 cd/m2. Doba odezvy GtG byla urychlena na 5 ms, takže se na monitoru dají i hrát hry a bez problémů sledovat filmy.

Monitor nabízí pro co nejlepší zobrazení barev 12-bitovou 3D LUT barevnou tabulku, interní barevné kalkulace jsou 16-bitové. Mezi další neobvyklé vlastnosti CG245W patří například možnost simulovat vidění různě barvoslepých diváků a samozřejmostí je přizpůsobení zobrazení nerovnoměrnostem v teplotě panelu. Běžně je totiž horní polovina displeje teplejší, a tedy i červenější.

Konektivita má jako hlavní připojení moderní DisplayPort umožňující přenášet 10-bitové barvy, ale i dva klasické DVI konektory. Displej jinak nabízí klasický střídmý design, výškově a směrově přizpůsobitelný stojen i USB hub.

Prodávat se Eizo CG245W začne v polovině května (máj) za doporučenou cenu 2158 euro (~54500 korun) a to s pětiletou zárukou.

Eizo CG245W

Simulace barvosleposti u Eizo CG245W
Komentáře