Elegantní mini-notebook Toshiba NB200

InfoTech |

Nový mini-notebook Toshiba NB200 je vybaven 10,1“ LED LCD displejem, procesorem, Intel Atom N280 na frekvenci 1,66 GHz a 160GB diskem. Váží jen 1,18 kg a vydrží 4-9 hodin provozu.

Elegantní mini-notebook Toshiba NB200Kategorie netbooků a malých notebooků se v poslední době čím dál více prolínají, na jedné straně se zvyšuje velikost, výkon i cena netbooků, na druhé straně se objevuje stále více menších notebooků s hardwarovou výbavou podobnou notebookům.

Toshiba sází u NB200 rozhodně na design, který musí zaujmout a přitáhnout pozornost. Nabízí matnou povrchovou úpravu a napaditý 3D texturovaný design povrchu. První dodávky tohoto „nováčka“ budou v saténově hnědé. 

Mini-notebook váží pouze 1,18 kg včetně tříčlánkové baterie, nabízí širokoúhlý displej s úhlopříčkou 10,1" (25,6 cm) s podsvícením pomocí LED. Baterie vydrží až 4 hodiny a šestičlánková dokonce až 9 hodin.

Pro ochranu proti nárazům a pádům je NB200 vybaven monitorovacím systémem s 3D akcelerometrem, jenž dynamicky detekuje volné pády, nárazy nebo vibrace. Systém velmi rychle zvedne čtecí a zapisovací hlavy harddisku od jeho ploten, a ochrání tak uložená data. Tato funkce je určena pro Windows XP a podpora jinými operačními systémy není garantována.

Srdcem mini-notebooku Toshiba NB200 je procesor Intel Atom N280 na frekvenci 1,66 GHz spolu s grafickou sadou Intel 945GSE, což nabízí dostatečný výkon pro prohlížení Internetu, posílání e-mailů, psaní textů a multimédia – čtyři nejpoužívanější aplikace mezi uživateli mini-notebooků. 

Mini-notebook Toshiba mini NB200 se dodává s vestavěným rozhraním pro bezdrátové sítě LAN (IEEE 802.11 b/g) a u vybraných modelů navíc i s integrovaným modulem pro mobilní širokopásmovou komunikaci.Mini-notebook je vybaven rozhraním Bluetooth a má tři USB 2.0 porty, z toho jeden s režimem Sleep-and-Charge (napájení externích zařízení i při vypnutém mini-notebooku), které zajišťují možnosti připojení pro další zařízení a periférie, jako například externí optická mechanika SuperMulti Drive.

Stejně jako samotný mini-notebook Toshiba NB200 je nová externí mechanika SuperMulti Drive snadno přenosná. Váží 382 g a dodává se ve štíhlém pouzdře, které je jen 18 mm vysoké. Díky rychlosti zápisu i čtení 24x a napájení přes USB je externí optická mechanika SuperMulti Drive pro nový mini-notebook vhodným doplňkem.

Doplnit notebook lze i o nový malý LED projektor F10, který zabere plochu menší než krabička na CD, váží 650 gramů a umožňuje promítat obraz s úhlopříčkou až 60 palců (152 cm). Projektor F10 má rozlišení SVGA (800x600).

Cena ni dostupnost nejsou zatím známy, nicméně lze předpokládat rychlé uvedení a cenu kolem 10000 korun.

 

Toshiba NB200

Toshiba NB200

Toshiba NB200

Toshiba NB200 SuperMulti Drive

 
Komentáře