Extra odolný chytrý telefon Nautiz X5

InfoTech |

Nautiz X5 je nový masivní chytrý telefon s velkým 3,5“ 640x480 VGA displejem, dlouhou výdrží baterie a odolností proti prachu, vodě a pádům.

Extra odolný chytrý telefon Nautiz X5Společnost s příznačným názvem Handheld Europe uvádí nové odolné PDA Nautiz X5 (či smartphone, tyto pojmy dnes již takřka splynuly), což je její nová vlajková loď na trhu dobře vybavených a odolných přístrojů.

Operační systém je dle očekávání Windows Mobile 6.1, zajímavější je ale poměrně velký 3,5“ displej s VGA rozlišením 640x480 (respektive přesněji 480x640). Za pozornost stojí i Li-Ion baterie s v této kategorii neobvykle vysokou kapacitou 4400 mAh. V jádru Nautiz X5 je procesor Xscale s frekvencí 806 MHz, k tomu slušná paměťová výbava 256 MB RAM a 512 MB flash paměti pro ukládání dat. Další místo je k dispozici přes MicroSD kartu.

Konektivita zahrnuje GSM, UMTS, vysokorychlostní HSDPA, k tomu samozřejmě Bluetooth, Wi-Fi (podporující WPA2 šifrování).

Z další výbavy jistě potěší 3 Mpix fotoaparát s automatickým zaostřováním a přisvětlením pro focení ve špatných světelných podmínkách. Výrobce také slibuje navigaci GPS s extra rychlým určením pozice díky technologii SIRF Instant Fix II.

Kromě výbavy je předností Nautiz X5 hlavně vysoká odolnost odpovídající normě IP65 (International Protection Rating, Stupeň krytí), což znamená naprostou uzavřenost proti prachu a odolnost proti stříkající vodě (tedy i proti dešti). Odolá pádům z výšky 1,8 metru a funguje v širokém teplotním rozmezí - v jakém, to výrobce neupřesnil, ale zřejmě v čemkoli, co můžeme v našich končinách potkat.

To vše vede k vyšší hmotnosti 410 gramů, což X5 vylučuje jako drobný módní doplněk, je to naopak přístroj pro lidi vyžadující odolný a pořádně vybavený chytrý telefon.

Dostupnost a cena nejsou známy, ale přístroje bychom se měli dočkat v nejbližší době (vzhledem k použitému operačnímu systému).

 

Nautiz X5

 Nautiz X5
Komentáře