Extravagantní routery

InfoTech |

Router v podobě barevné medúzy umožňuje připojit se k internetu ve futuristickém stylu, hodinový router zase ukazuje vytíženost provozu.

Extravagantní routerySíťové routery nepatří mezi předměty, které by vzbuzovaly nadšení svým nevšedním designem. Drží se nenápadného funkčního provedení a nízké ceny, což je také to, co po nich většina zákazníků chce, samozřejmě vedle spolehlivého provozu.

V rámci svého projektu však studenti a učitelé Goldsmiths College, fakulta Londýnské univerzity (University of London), vytvořili čtyři odvážnější a designově zajímavé návrhy routerů, od jen mírně upravených, až po zcela extravagantní. Celý projekt sponzoruje poskytoval vysokorychlostního připojení TalkTalk.

Nejvíce se konzervativního vzhledu routerů drží Energy Saver, který může zároveň sloužit jako věšák na klíče a jehož výhodou je, jak už název napovídá, že se automaticky vypne, jakmile na něm nevisí ani jedny klíče, tedy když všichni lidé odejdou z domu. Popřípadě když někdo klíče místo pověšení položí na stolek. Výhoda je to poněkud pochybná, protože řada internetových spojení musí být aktivní i bez přítomnosti lidí, většinou kvůli sdílení dat.

Energy Saver


Designově odvážnější je Hybrid, což je v zásadě dřevěný stolek ve stylu 60. let, do kterého je vsazen router. Jinak ovšem neposkytuje další extra funkce.

Hybrid


Velmi zajímavý je Router O'Clock. Na první pohled se jedná jen o prostou kombinaci hodin a routeru, nicméně je to cosi mnohem nápaditějšího. Ciferník je rozdělen na 24 světelnými diodami podsvětlených částí, takže ukazuje čas ve 24hodinovém formátu, ne v tradičním 12ti hodinovém. Důvodem je, že router postupně analyzuje internetový provoz během dne a barvou mezi červenou a zelnou osvětluje ty, kdy je signál nejslabší, tedy kdy není vhodné stahovat větší množství dat.

Router O'Clock


Nejvíce extravagantní je však zřejmě router Jelly Fish (medúza). Ten sice nenabízí jakékoli extra funkce, na druhou stranu rozhodně připoutá pozornost. Obsahuje samozřejmě i bezdrátový modul, přesto má v rámci stylovosti i „nožky“ pro klasické ethernetové kabely. Když se uživatelé takto připojí k jedné ústřední svítící skleněné medúze, je v tom až nádech sci-fi. Je to ideální kousek pro luxusní internetové kavárny, kam chodí lidé s vlastními notebooky.

Jelly Fish


Tyto čtyři routery jsou jen designové návrhy a není zatím známo, že by se chystala jejich výroba. Nicméně pokud kontaktujete přímo tvůrce, jistě nebudou proti vám za patřičný obnos vyrobit zcela unikátní router. Více fotografií a informací zde.
Komentáře