Google Android 2.2

InfoTech |

Společnost Google ohlásila vedle Google TV i novou verzi mobilního operačního systému Android 2.2.

Google Android 2.2Na první pohled se může jednat o malou změnu, vždyť se změnilo jen desetinné číslo, nicméně podle autorů systému má jít o výrazný krok kupředu zejména co se rychlosti týče. Rychlost Androidu 2.2, známého také pod kódovým označením Froyo, by měla díky novému kompileru Dalvik VM Just-In-Time 2x-5x rychlejší než Android 2.1.

Google také tvrdí, že 2x-3x rychlejší bude javascript v nové verzi webového prohlížeče, takže ten by měl být nejrychlejší mobilní webový prohlížeč současnosti. Přidaná je podpora Adobe Flash i možnost používat mobilní přístroj s Androidem jako modem či Wi-Fi hotspot.


Mnozí uživatelé jistě uvítají i možnost přesunout nainstalované programy z vnitřní, často nedostatečné, paměti na microSD flash kartu, automatickou aktualizaci aplikací i lepší podporu Microsoft Exchange. Ten posledně zmíněný krok jistě ve snaze naklonit si i podnikové uživatele. Google zmínil i vymoženosti jako Music Sync, což znamená streamování hudby do mobilu přímo z iTunes.

Dostupnost systému je prakticky okamžitá, již nyní je možné stáhnout aktualizaci pro smartphone Google Nexus One. Ostatní výrobci budou teprve následovat, musí totiž nové verzi Androidu přizpůsobit vlastí verze uživatelského rozhraní a různé doplňkové aplikace. Například HTC se již vyjádřilo, že aktualizace pro jejich přístroje budou k dostání ve druhé polovině roku, přesné datum ale známo není.

Google Nexus One
Komentáře