Grafický tablet Genius

InfoTech |

Grafický tablet EasyPen M610X od společnosti Genius je návratem k původnímu významu slova „tablet“. Dříve se pod tímto pojmem neskrývaly supermoderní „notebooky bez klávesnice“ ovládané dotykovým displejem, ale „obyčejné“, nicméně velmi užitečné periferie počítačů.

Grafický tablet GeniusNový tablet, podporující operační systémy Windows i Mac, může plnohodnotně nahradit myš. A kromě toho třeba retušovat fotografie, tvořit náčrtky, kreslit i malovat. Na rozdíl od klasické myši zvládne zařízení ovládané bezdrátovým perem s vyměnitelným hrotem rozpoznat 1024 různých úrovní přítlaků.

Navíc můžete přepínat mezi dvěma režimy pracovní plochy – buďto v klasickém poměru 4:3 nebo speciálním širokoúhlým 6 : 10 palcům (respektive, použijeme-li stejný standard značení, 5:3). 6 a 10 palců jsou také rozměry aktivní plochy zařízení (v přepočtu do metrického systému je to 152 a 254 mm).

Model EasyPen M610X má rozlišení 4000 LPI a čtyři expresní tlačítka s funkcemi zoomu, zrušení předchozí akce či celkového smazání obrázku. Zařízení je napájeno přes USB kabel, kterým se také připojuje k PC, bezdrátové pero napájí jedna AAA baterie. Pro úplnost ještě uveďme rozměry 264 x 300 x 24,4 mm a hmotnost 630 gramů.

K tabletu dostanete software MAGIX Photo Manager, MAGIX Photo & Graphic Designer a PenSign/Pen ToolBar, který slouží k psaní poznámek a podepisování dokumentů kancelářského balíku Microsoft Office. Doporučená cena pro český trh je 1 990,- Kč.
Úvodní foto: GeniusKomentáře