Japonská robotická modelka neohrozí ty živé

InfoTech |

Japonci opět ukázali vyspělost své technologie, když předvedli mnohomiliónovou „robotickou modelku“. Ty živé ovšem mohou zůstat v klidu, tohle je jen tak nenahradí.

Japonská robotická modelka neohrozí ty živéJaponskou módní přehlídku v pondělí obohatila ukázka robotku, který by podle autorů měl či mohl jednou nahradit živé modelky. Navzdory odvážným prohlášením ovšem robotka HRP-4C nepředvedla nějak závratný výkon, popravdě do ladnosti modelek měl velmi daleko. Nakonec posoudit to můžete podle přiloženého videa.


Popravdě show byla poněkud zklamáním, možná protože lidé z Japonského národního ústavu pokročilého průmyslového výzkumu a technologií (National Institute of Advanced Industrial Science and Technology) příliš diváky nabudili. Robotka nakonec ani nebyla oblečená, jen promluvila a odešla. V šedém kovovém provedení a s helmou vypadala spíše jako robotický voják z Hvězdných válek.

Ačkoli bylo vystoupení z hlediska prvotního očekávání zklamáním, předvedlo současný pokrok v robotické technologii. Problém tedy nebyl v technice samém, ale v tom, že oddělení pro styk s veřejností výzkumného ústavu to v budování očekávání kolem přehlídky poněkud přehnalo.

Mimochodem, vzhledem má robotka připomínat typickou japonskou ženu měřící 158 cm a vážící 43 kg.

 

 

 Robotická modelka

Robotická modelka

 

Související články
Komentáře