Kapacitní stylus Ozaki iFinger M

InfoTech |

Společnost Ozaki představila zajímavě vypadající malý stylus pro iPhone iFinger M, který se připevňuje do 3,5mm audio konektoru.

Kapacitní stylus Ozaki iFinger MKapacitní displeje mobilních telefonů mají řadu výhod, ale přeci jen jednu poměrně podstatnou nevýhodu. Ovládat se totiž musí přímo dotykem prstů, nelze používat klasický stylus či klepání nehtem. I tady však dochází k pokroku, alespoň mírnému, a na trhu se objevují kapacitní stylusy. Obvykle poměrně velké a tvarem připomínající spíše tužky s gumou na spodním konci.

Občas se ale objeví i něco designově zajímavějšího jako například iFinger M od tchajwanské společnosti Ozaki. Ten je určen primárně pro iPhone, přichází proto ve svou barevných variantách a to černé a bílé. Jelikož iPhone nemá poutko, do kterého by mohl být stylus upevněn, lze iFinger M zasunout pomocí speciálního špuntíku do 3,5mm audio jacku.

Tělo stylusu je vyrobeno z hliníku a vršek z měkké gumy s vodivou náplní, používat ho lze samozřejmě i na jiné kapacitní displeje, nejen na iPhone. Díky němu lze pohodlněji ovládat některé aplikace, ulevit ruce při delším používání přístroje či používat mobil i v rukavicích.

Cena Ozaki iFinger M by se měla pohybovat kolem 22 dolarů (~440 korun).

Ozaki iFinger M
Komentáře