Kingston uvádí velké paměťovky SDXC

InfoTech |

Nová generace SDXC karet s vysokou kapacitou a rychlostí je na trhu. SDXC modely představuje i Kingtson.

Kingston uvádí velké paměťovky SDXCSpolečnost Kingston uvádí na trh novou generaci paměťových karet Kingston SDXC (Secure Digital eXtended Capacity) UHS-1 Class 10, které dnes patří k nejrychlejším kartám na trhu vůbec a jsou zvláště vhodné pro profesionální spotřebitele a producenty. SDXC je dalším standardem od společnosti Secure Digital Association (SDA) pro SD karty s kapacitou v rozsahu od více než 32GB až po 2TB.

Ačkoli je dnes na trhu jen poměrně málo výrobků, které jsou s technologií SDXC kompatibilní, stále více produktů je navrhováno právě se slotem pro SDXC. K oblíbeným zařízením, která využijí dodatečnou rychlou paměť, patří fotoaparáty, videokamery, HDTV (televize s vysokým rozlišením), přehrávače Blu-ray Disc, navigační přístroje, mobilní telefony a počítače. Čtečka Kingston 19-in-1 Media Reader je kompatibilní s kartami SDXC za předpokladu, že se připojí k počítači s operačním systémem, který podporuje formátování exFAT.

Karta Kingston SDXC je kompatibilní s paměťovou kartou SDA Memory Card Standard Version 3.01, UHS-1. Zkratka UHS-1 znamená Ultra-High Speed Bus 1, což je nová architektura karet SDXC určená k tomu, aby se dosáhlo maximální přenosové rychlosti 104MB/s, a v budoucnosti až 300MB/s. Karty SDXC využívají systém souborů exFAT a nejsou zpětně kompatibilní s kartami SDHC ani SD. Novinka od firmy Kingston nabízí rychlost čtení až 60MB/s a zápisu až 35MB/s.

Karty Kingston SDXC UHS-1 Class 10 budou k dispozici po celém světě koncem června za doporučenou maloobchodní cenu v Česku 12664 korun s DPH. Vztahuje se na ně doživotní záruka a je s nimi spojena nepřetržitá technická podpora.

Kingston SDXC


Technický popis a vlastnosti karty Kingston SDXC UHS-1 Class 10: 

Kapacita: 64GB
Rozměry: 24mm X 32mm X 2,1mm
Hmotnost: 2,5 g
Rychlost: minimální rychlost přenosu dat 10 MB/s (Class 10); čtení až 60MB/s; zápis 35MB/s
Mód sběrnice: Verze 1, UHS104, až 104MB/s
Provozní teplota: -25º C až 85º C
Skladovací teplota: -40º C až 85º C
Napětí: 3,3 V
Specifikace: vyhovuje specifikaci SD Card Association card 3.01
Ochrana dat: Podpora CPRM (Content Protection for Recordable Media)
Zabezpečení: zabudovaný přepínač pro ochranu proti zápisu pomáhá předcházet náhodné ztrátě dat
Kompatibilita: s hostitelskými zařízeními SDXC; není kompatibilní se zařízeními SDHC a standardními přístroji a čtečkami SD
Systém souborů: exFAT
Spolehlivost: doživotní záruka
Podporovaný operační systém: Windows 7, Windows Vista (SP1 nebo pozdější), Windows XP (SP2 nebo pozdější) s aktualizací exFAT
Komentáře