LG GC990 s 12 Mpix kamerou

InfoTech |

Společnost LG dnes představila novou „vlajkovou loď“ své řady mobilních telefonů GC990 „Louvre“, který se vyznačuje 12Mpix fotoaparátem a prakticky standardním designem.

LG GC990 s 12 Mpix kamerouLG rozhodně nechce zaostat v závodech o to, kdo nacpe do mobilního telefonu co nejvíce fotografických megapixelů, její nejnovější odpovědi na počiny Samsungu v této oblasti je GC990 „Louvre“ s 12 megapixely nefalšovaného zrnitého mobilního fotografování. Výrobce ho představil na výstavě ve Varšavě.

Označení „Louvre“ je poněkud matoucí, protože stejně je neoficiálně označován i Samsung B7610. LG podotýká, že se jedná jen o interní vývojové označení a mobil pod ním nebude prodáván, což je škoda, protože ona „vývojová“ označení jsou často lépe zapamatovatelná i nápaditější než to, pod čím se nakonec přístroje prodávají. Každopádně je zajímavé, že jak LG, tak Samsung vyvíjejí smartphony pod podobnými kódovými jmény. Obě tyto jihokorejské společnosti jsou vůbec známými konkurenty a to jak na trhu telefonů, tak LCD obrazovek (i když to jim nebrání občas spolupracovat).

V oblasti mobilů se jejich soupeření odráží nejen v „pixelových závodech“, ale i v tom, že smartphony obou firem jsou si často velmi podobné. A společně se podobají i iPhonu, což je výborně vidět právě u GC900.


Kamera má rozlišení 12 Mpix a optiku Schneider-Kreuznach, automatické ostření s manuálním výběrem zaostřovacího bodu přímo na obrazovce, xenonový blesk (snad skutečně blesk, ne jen přisvětlení), geotagging snímků a možnost nahrávat video v „HD ready“ rozlišení 1280x720 bodů (720p) při 30 snímcích za sekundu. LG udává citlivost až 3200 ISO, nicméně při té bude zřejmě obraz zrnitý jak televizní obrazovka po vypadnutí analogového signálu. Samozřejmý je slib, že fotografie budou pořizovány okamžitě po stisknutí tlačítka, ale zřejmě i v tomto případě půjde o marketingovou nadsázku. Marketingová oddělení výrobců vůbec vydávají jak mobilní telefony, tak kompaktní fotoaparáty s komentáři, ze kterých by člověk usoudil, že daný výrobek fotografuje stejně jako profesionální zrcadlovka.

LG GC990 „Louvre“ má 3,2“ dotykový displej s poměrem stran 16:9 s neupřesněným rozlišením, bezdrátové Wi-Fi s DLNA, GPS (s podporou asistovaného rychlejšího zaměření při připojení k internetu = A-GPS) a Bluetooth. V základní sadě má být i podpora plynulého přehrávání AVI souborů DivX a Xvid.

Detaily o dostupnosti a ceně nejsou známy, nicméně prodej novinky jistě není daleko.

LG GC990 Louvre

LG GC990 Louvre

LG GC990 Louvre


foto:gsmarena.com
Komentáře