Lenovo notebooky pro náročné

InfoTech |

Lenovo navrhlo nejrychlejší ultrapřenosný notebook a chytrý tablet pro podnikatele.

Lenovo notebooky pro náročnéSpolečnost Lenovo rozšiřuje svoji nabídku přenosných počítačů určených pro náročné uživatele o několik novinek. Na našem trhu budou nově k dispozici ultrapřenosný notebook ThinkPad X201, dále notebook ThinkPad X201s, nejtenčí a nejlehčí ThinkPad, a inteligentní tablet pro podnikové uživatele X201.

Při taktu více než tři gigahertzy a hmotnosti od 1,3 kg nabízí ThinkPad X201 ve velmi tenkém a lehkém provedení vysoký výkon. Podle výrobce překonává X201 taktovací frekvence konkurentů ve své třídě o 25 procent a nabízí běžné procesory Intel Core, zatímco jiní výrobci pouze méně výkonné nízkonapěťové procesory. Navzdory tomu X201 dosahuje velmi dlouhé doby provozu na baterie, a to až 11 hodin. Nový ThinkPad X201s pak váží od 1,1 kg a uživatel s ním může pracovat až 12 hodin.

Společnost Lenovo optimalizovala i tablet ThinkPad X201 určený speciálně pro podnikatelský sektor. Na rozdíl od tabletů určených pro koncové spotřebitele nabízí tablet X201:
- Ovládání nejen na klávesnici
- 12,1palcový kapacitní multidotykový displej s aplikací Lenovo SimpleTap.
- Dvojí funkčnost - perem či prsty ovládaný tablet a plnohodnotný notebook s klávesnicí.

Funkčnost a produktivita
- Operační systém Microsoft Windows 7 Pro optimalizovaný pro ovládání dotykem
- Multitasking s podporou technologií Flash a Java
- Nejnovější procesory Intel Core
- Široký pozorovací úhel displeje až 185 stupňů
- Nástroje pro zabezpečení včetně čtečky otisků prstů, technologie zabraňující krádeži, samošifrovací pevné disky a mnohem více

Multimédia a rozšiřitelnost
- Mikrofon s potlačením šumu, stereofonní reproduktory, 2.0megapixelová kamera, 54mm ExpressCard slot pro čtečku čipových karet, TV tuner, FireWire a další zařízení
- Připojení přes WiMAX, 3G, WiFi, Bluetooth a gigabitový Ethernet
- Volitelně DVD mechaniku připojitelnou pomocí UltraBase nebo USB portu
- Rozšiřitelnost až na 8 GB operační paměti, více USB portů, slot pro 54mm Express Card a další

Modely ThinkPad X201, X201s a tablet X201 budou dostupné na našem trhu od začátku května. Cena modelu ThinkPad X201 a X201s začíná na 39600 korunách a tabletu X201 na 44400 korunách s DPH.

Lenovo ThinkPad X201

Lenovo ThinkPad X201

Lenovo ThinkPad X201
Komentáře