Luxusní HP Pavilion dv8 s HD 18,4“ displejem

InfoTech |

Hewlett-Packard uvádí multimediální notebook Pavilion dv8 Entertainment s extra velkým high-definition 18,4“ displejem.

Luxusní HP Pavilion dv8 s HD 18,4“ displejemVelký displej je bezpochyby hlavní předností nového multimediálního notebooku. Vedle Full HD rozlišení 1920x1080 bodů má LCD TN obrazovka lesklou povrchovou úpravu BrightView, což jistě přivítají příznivci tohoto typu displejů, i když to snižuje jeho použití při cestování a ve více osvětlených místnostech.

Multimediální zaměření dv8 potvrzuje integrovaná Blu-ray mechanika, takže můžete přímo přehrávat HD filmy, televizní tuner a reproduktory se subwooferem - i když lze jen těžko předpokládat kvalitu externího audio systému.

Výkon by měl být dostatečný i pro náročnější hry a to díky procesoru Intel Core i7 a grafické karta NVIDIA GeForce GT 230M s 1 GB DDR3 VRAM, velikost operační paměti DDR3 je volitelná. Samozřejmostí jsou věci jako multiformátová čtečka paměťových karet, snímač otisků prstů pro zabezpečený přístup, webkamera atd.

HP se snaží zaujmout i vzhledem, který je proto nápaditější než například u pracovních notebooků této značky. dv8 má efektní povrch odolný proti poškrábání, který je vyveden ve "stylu kapalného kovu" v designu Espresso HP Imprint. Příjemná je rozhodně rozměrná klávesnice, která má i plný keypad.

U velkých a výkonných multimediálních notebooků bývá problém s výdrží baterie, HP proto slibuje, že ta v dv8 bude mít extra výdrž, konkrétní údaje ale nenabízí, snad jen že podporuje více než 1000 dobití, což by mělo být 3-5x více než u běžných Li-Ion článků.

Vlastnosti HP Pavilion dv8 Entertainment rozhodně znějí zajímavě, proto je frustrující, že HP ho nehodlá začít prodávat na českém trhu, alespoň ne ihned jako na jiných trzích (22. října/októbra). Tam je jeho cena stanovena na 1500 euro (~39000 korun) a vzhledem ke stále lepším možnostem pro nákup z jiných států EU si ho případní zájemci mohou koupit i mimo Česko. HP navíc poskytuje velmi dobrou mezinárodní záruku. Variantou pro český trh je například menší notebook Pavilion dv7 se 17“ displejem (23700 korun s daní).

HP Pavilion dv8

HP Pavilion dv8
Komentáře