MWC 2009: HTC uvádí Touch Diamond2 a Touch Pro2

InfoTech |

High Tech Computer (HTC) představil vylepšené verze svých současných úspěšných modelů. Oba mají velké displeje s rozlišením 800x480.

MWC 2009: HTC uvádí Touch Diamond2 a Touch Pro2Tchajvanský HTC, největší výrobce chytrých telefonů s Windows Mobile, se pouští s novou výzbrojí do boji proti konkurenci, což v USA znamená hlavně iPhone a BlackBerry, u nás pak například chytré telefony Nokia či LG.

Obě novinky jsou klasicky dotykové telefony podporující sítě třetí generace a lokální bezdrátové Wi-Fi. Touch Diamond2 je cílen primárně na běžné spotřebitele jako konkurent iPhone, Touch Pro2 by pak měl s plnohodnotnou vysouvatelnou klávesnicí zaujmout hlavně lidi ve firmách, pro které je jejich chytrý telefon zároveň i často používaným diářem či textovým komunikačním nástrojem.Modely se drží tradičních barev používaných v HTC, tj. kovově šedá s tmavšími a světlejšími prvky. Příjemný je návrat k oblým hranám, které na rozdíl od ostrých konců nepoškozují oblečení.

Novinky mají samozřejmě větší displeje s širokoúhlým rozlišením 800x480 bodů. Touch Diamond2 má 3,2“ obrazovku (jeho předchůdce Touch Diamond 2,8“) a jeho tloušťka zůstala na pouhých 1,37 cm, což potěší zejména příznivce tenkých mobilů.

Rozlišení integrovaného fotoaparátu se zvedlo na 5 megapixelů a nyní má přístroj i mechanické automatické zaostřování. Na druhou stranu přisvětlení stále chybí, což je chyba, která odradí nejednoho zákazníka. A pokud bude kvalita fotografického senzoru stejně mizerná jako například u HTC Kaise (TyTN II), tak i těch pět megapixelů bude k ničemu. Sám právě Kaisera vlastním, jenže kvůli příležitostnému focení s sebou nosím i starší Sony Ericsson K750, jehož fotoaparát ten v mnohem dražším HTC Kaiserovi několikanásobně předčí.

HTC Touch Diamond2

V Evropě a Asii bude Touch Diamond2 k dostání v dubnu či květnu, v USA o něco později. Cena zatím neznámá.

Touch Pro2 má větší 3,6“ displej s rozlišením 800x480. Výborně vypadá integrovaná vysouvatelná klávesnice, přičemž displej lze otočit do úhlu 45 stupňů stejně jako i HTC Kaiser. Rozlišení fotoaparátu zveřejněno nebylo, nicméně přisvětlení opět chybí.

Telefon má vylepšenou podporu konferenčních hovorů, telefon stačí položit obrazovkou na stůl, čímž se aktivuje režim konferenčního hovoru a reproduktor na zadní straně.

HTC Touch Pro2

Operačním systémem jsou upravené Windows Mobile 6.1 s vylepšeným ovládáním TouchFLO 3D nevyžadujícím používání stylusu (alespoň ne vždy), systém je také přizpůsoben novému rozlišení telefonů. Doufejme, že telefony budou mít i opravené ovladače dotykové obrazovky, což je věc, kterou HTC u některých svých modelů dost odfláklo.

Mezi avizovaná softwarová vylepšení patří také „Push-Internet“, kdy se webové stránky uložené v telefonu automaticky periodicky aktualizují. Na druhou stranu naneštěstí takovéto technologie při masovém nasazení zpomalují celý internet, takže to nelze vnímat jako něco jednoznačně kladného.

Oba telefony by měly mít i vylepšenou výdrž baterie.

HTC Touch Pro2 

 HTC Touch Pro2

HTC Touch Diamond2

HTC Touch Diamond2

HTC Touch Diamond2 
Komentáře