MWC 2009: Nový Google Android telefon HTC Magic

InfoTech |

HTC představil svůj druhý smartphone využívající operační systém Google Android. Vodafone ho brzo začne nabízet svým evropským zákazníkům.

MWC 2009: Nový Google Android telefon HTC MagicTchajvanský výrobce High Tech Computer (HTC) už dříve uvedl první mobil využívající operační systém Google Android, který má konkurovat hlavně Windows Mobile a Symbianu. Tím byl HTC Dream též známý jako Google Dream a oficiálně prodávaný T-Mobilem jako T-Mobile G1. Za zajímavost stojí, že HTC se na vývoji systému Google Android také podílel, proto má před konkurencí ve vývoji Android smartphonů.

Na veletrhu MWC v Barceloně nově představený HTC Magic už má také zajištěnou distribuci, ovšem pod křídly konkurenčního operátora Vodafone. Ten působí i u nás, takže Magicu se pravděpodobně dočkají i domácí zákazníci a to poměrně brzy, protože operátor telefon slibuje už během jara. Údaje o ceně však zatím známé nejsou.

Zdá se, že Magic bude mít se svým předchůdcem hodně společného, i když jeden výrazný rozdíl zde je – Magic nemá vysouvatelnou QWERTY klávesnici.

Jinak displej je 3,2“ s rozlišením 320x480 bodů, stejný 3,2 megapixelový foťák opět postrádá přisvětlení (HTC se v tomto ohledu zřejmě nepoučí). Konektivita zahrnuje mj. Wi-Fi, 3G sítě přes WCDMA (Wideband CDMA) a HSPA (High Speed Packet Access), Magic má i integrovanou navigaci GPS.

Magic je menší než Dream, jeho rozměry jsou 11,3x5,5x1,37 cm a váží s baterií 118,5 g (Dream 158 gramů).

HTC Magic

HTC Magic 

HTC Magic

 HTC Magic
Komentáře