MWC 2009 Preview: Solární telefony od LG a Samsungu

InfoTech |

Hned dva světoví výrobci mobilních telefonů hodlají příští týden na MWC představit mobilní telefony, které lze dobíjet sluncem či prostě světlem.

MWC 2009 Preview: Solární telefony od LG a SamsunguSpolečnosti Samsung a LG představí na veletrhu Mobile World Congress 16.-19. února v Barceloně mobilní telefony s integrovanými solárními panely pro snadné světelné dobíjení. Obě jihokorejské firmy vydaly dnes nezávisle na sobě patřičné tiskové zprávy.

Solární telefon Samsungu se jmenuje Blue Earth a jde o model s dotykovou obrazovkou a oblými hranami, poněkud se tak podobá nedávno vydanému Palm Pre. Zadní straně ovšem vévodí solární panely a tělo přístroje je vyrobeno z recyklovaného plastu a neobsahuje škodlivé zpomalovače hoření, ftaláty a další nezdravosti.LG nevydalo k chystanému telefonu podrobnosti, nicméně dle fotografií se zřejmě jedná o upravenou verzi mobilu LG KF750 Secret. Stejně jako u Samsungu je zadní část pokryta solárním panelem.

U obou telefonů mají být panely dodatečným zdrojem k průběžnému dobíjení baterií, nicméně při současné efektivitě fotoelektrických článků je velmi nepravděpodobné, že by tento zdroj zvládl napájet telefon v dostatečné míře k nepřerušenému hovoru,. LG však doufá, že se mu spolu s efektivnějšími telefony podaří docílit toho, aby na 10 minut solárního nabíjení bylo možno tři minuty telefonovat.

Hlavní udávanou výhodou solárního řešení je ekologická šetrnost, tedy úspora energie, nicméně my vidíme jako velké plus využití u lidí, kteří chronicky zapomínají telefon dobíjet. Takto ho prostě v práci, ve škole či položí tak, aby na zadní část dopadalo světlo, a nemusí se bát, že by se jim vybila baterie.

Solární telefon LG

Solární telefon LG

Solární Samsung Blue Earth

Solární Samsung Blue Earth

Solární Samsung Blue Earth

 
Komentáře