MWC 2009 Preview: Supertenký telefon Toshiba TG01

InfoTech |

Toshiba se chystá odhalit nový chytrý telefon TG01 se systémem Windows Mobile, který vybaví svou TV technologií, dotykovou obrazovkou a k tomu slibuje stylový design.

MWC 2009 Preview: Supertenký telefon Toshiba TG01My vám spolu s našimi americkými kolegy přinášíme preview tohoto telefonu, jehož hlavním deklarovaným protivníkem je Apple iPhone.

První, čeho si všimnete, je velikosti. TG01 je totiž velmi tenký přístroj - pouhých 9,9 mm proti 12,3 mm u iPhone na například 17,1 mm u T-Mobile G1 Android. Pokud tedy máte rádi velmi tenké a vybavené telefony, TG01 by vás mohl zajímat.

Přes svou tenkost má TG01 poměrně rozměrnou 4,1“ obrazovku se širokoúhlým rozlišením 800 x 480 bodů (iPhone má 480 x 320).

Toshiba TG01

Toshiba TG01 je první telefon, který je vybaven novým výkonným mobilním procesorem a čipovou sadou Qualcomm T-Snapdragon QSD8250 s frekvencí 1 GHz. Qualcomm tvrdí, že Snapdragon dává telefonu dostatečný výkon, aby běžel rychleji než jakýkoli existující konkurent. Navíc by měl mít Snapdragon vylepšené řízení spotřeby, to znamená snižování frekvence v klidovém stavu.

Interní paměť TG01 není toho času známa, bude mít ovšem slot na microSD paměťové karty. Co se týče konektivity, podporuje mimo jiné GPS, Wi-Fi a HSDPA 3G. Známo ovšem není rozlišení fotoaparátu, telefon ale zřejmě nebude obsahovat přisvětlení („blesk“), což je velká škoda.

TG01 má keypad podobný iPhone. Říká se, že má na obrazovce volitelný virtuální trackpad a detektor pohybů, pomocí kterého lze telefon ovládat trhnutím či posunutím. Například hovor lze přijmout právě trhnutím dopředu. K ovládání bude ovšem určený i klasický stylus.

Toshiba TG01

Operační systém je Windows Mobile 6,1 s novým grafickým rozhraním a plnou podporou Flash animací, což je věc, ve které iPhone velmi zaostává. Jedním z užitečných důsledků je například možnost bez problémů prohlížeč flashové webové stránky. Mezi přímo podporovanými webovými aplikacemi je Google, YouTube, Facebook a další známé weby. 

Aplikační výbavu doplní i hry vyrobené speciálně na zakázku Toshiby pro TG01, ale půjdou dost pravděpodobně spustit i na jiných telefonech s rozlišením 800 x 480 a systémem Windows Mobile.

Přesné datum uvedení není známo, nicméně s největší pravděpodobností se telefon začne prodávat už na jaře. Očekávaná cena je někde kolem iPhone 3G.

Toshiba TG01

 Toshiba TG01 
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.