MWC 2009 Preview: Vodafone 1231

InfoTech |

Výrobci se již zřejmě nemohou dočkat barcelonského Mobile World Congressu a zveřejňují nové modely dříve než se očekávalo. Mezi nedočkavce se zařadilo i ZTE.

MWC 2009 Preview: Vodafone 1231Společnost ZTE sice přímo nové modely nepředstavila, ale rovněž nijak nový smartphone s operačním systémem Windows Mobile určený pro Vodafone neskrývala. Mobil nese označení Vodafone VF 1231 a některé základní prvky jeho konfigurace jsou patrné z vyplněné žádosti podané americké Federal Communications Commission (FCC), která schvaluje podobně jako náš ČTÚ, zařízení nebo komponenty pro provoz. Mobil pro GSM sítě podporuje datové přenosy nadstavbou EDGE, což může být trošku zklamáním, ale vzhledem k tomu, že Vodafone počítá zřejmě s uživateli, kteří sice využijí tento typ telefonu pro práci, ale nepřenášejí extrémní objemy dat, to nemusí být na škodu - cenu navíc sníží i umístění GSM a EDGE na jednom čipu. Telefon má qwerty klávesnici, 1,3megapixelový fotoaparát a je vybaven GPS.

VF1231

Vodafone 1231 je jednou z 10 novinek, které chystá ZTE v Barceloně představit. Na výstavě by se měl objevit přírůstek do rodiny supertenkých 3.5G mobilních telefonů řady Xiang, E760 pro China Mobile, D820/D810 CDMA (Code Division Multiple Access) pro China Telecom a smartphone U981 používaný China Mobile minulý rok během olympiády v Pekingu.
Komentáře