MWC 2010: HP uvádí notebook s Androidem

InfoTech |

Společnost Hewlett-Packard představila notebook AirLife 100 s mobilním operačním systémem Google Android a dotykovou obrazovkou.

MWC 2010: HP uvádí notebook s AndroidemVeletrh mobilních technologií Mobile World Congress není jen o telefonech, představují se tu i mobilní výrobky větší, které však mají často s mobily něco společného. V případě právě představeného malého notebooku HP Compaq AirLife 100 je to operační systém Android.

AirLife 100 tak kombinuje možnosti tohoto populárního systému včetně využívání kompatibilních aplikací a přidává k nim výkonnější hardware v podobě procesoru Qualcomm Snapdragon QSD8250 a větší baterie, díky čemuž by měl být systém svižnější než na menších mobilech. Má také 10,1“ dotykový displej s LED podsvícením a díky větší baterii prý nabídne výdrž až 12 hodin provozu a až 10 dní v pohotovostním režimu, alespoň podle údajů výrobce. A HP zase není důvod nevěřit.

AirLife 100 má plnit podobné funkce jako netbooky, tedy hlavně sloužit k častému přístupu k internetu a k provozu kancelářských aplikací. K tomu má 3G a Wi-Fi připojení plus GPS navigaci. Data jsou ukládána na rychlý a lehký 16GB SSD disk či na SD/SDHC paměťovou kartu. 

Prodávat se začne na jaře v Evropě, jisté je, že poněkud kuriózně ho bude nabízet Telefonica O2, čímž si kromě operačního systému zachovává A
irLife 100 i způsob distribuce typický pro mobilní telefony. Cena však zatím není známa.

Podle informací dalších výrobců není HP AirLife 100 není jediný malý notebook s operačním systémem Android, který se na MWC 2010 ve španělské Barceloně ukáže.


HP Compaq AirLife 100
Komentáře