Malý velký disk Verbatim

InfoTech |

Nový přenosný disk od Verbatim má sice průměr jen 2,5 palce, úložná kapacita je však 640 GB, což se v této velikostní třídě jen tak nevidí.

Malý velký disk VerbatimStříbrný 2,5“ externí disk od Verbatimu se svou velikostí a hmotností blíží větším smartphonům, takže ho lze pohodlně přenášet i v menší tašce či v kapse u saka. Přenosný disk váží 157 gramů a jeho rozměry jsou 13,5x8,5x2,1 cm. 640 GB úložného prostoru postačuje snad každému běžnému uživateli pro všechna jeho data a díky velikosti disku lze tato snadno přenášet.

Rychlost disku je 5400 otáček za minutu, což není tak rychlé jako u disků se 7200 otáčkami za sekundu, ale pro tak rychlé a veliké disky by už bylo zřejmě nutné sáhnout po 3,5“ disku, a to by celková velikost i hmotnost značně narostly, také by bylo nutné používat externí napájecí adaptér. Zde se o napájení stará ten samý USB port, přes který se disk připojuje k počítači. Balení obsahuje také software Nero BackItUp 4 Essentials pro bezpečné a pravidelné zálohování dat.

Disk se bude již brzo prodávat za doporučenou koncovou cenu 3350 korun (~129 euro).

Verbatim 640GB disk
Komentáře