Manažerský mobil Emgeton Enzo pro dvě SIM

InfoTech |

Novinka klasické konstrukce nabízí žádanou podporu dvou SIM karet i sítí třetí generace. Má QVGA displej a funguje i jako dobře vybavený přehrávač.

Manažerský mobil Emgeton Enzo pro dvě SIMBell Technology, dodavatel elektroniky Emgeton, uvádí na trh mobilní telefon Enzo – 3G přístroj s DUAL SIM technologií, použitou poprvé v modelu Noble. Vývojový tým Emgetonu vytvořil elegantní řešení, které předurčil především do kapes manažerů. Prestižní business mobilní telefon umožňuje používat plnohodnotně dvě SIM karty zcela nezávisle na sobě.

Základem telefonu Enzo je konstrukce z tvrzených plastů, obrazovka je poměrně velká 2,2“ s rozlišením 240×320 bodů. Mobil pracuje ve čtyřech frekvenčních pásmech a díky použitému Li-Ion akumulátoru s kapacitou 1010 mAh vydrží prý až 10 dní v pohotovostním režimu.

Přístroj nabízí bohatou funkční výbavu v čele s největší konkurenční výhodou – 3G DUAL SIM technologií zajištěnou revolučním chipsetem americké společnosti Qualcomm. Díky nejmodernějšímu tomu mohou majitelé Emgetonu Enzo používat zcela plnohodnotně a nezávisle na sobě ve stejném čase dvě SIM karty různých nebo stejných operátorů a využívat výhod mobilních sítí třetí generace na kartě SIM-1. Jakoukoli ze SIM karet, případně obě, je možné dočasně deaktivovat, se zachováním plného přístupu ke kontaktům a SMS zprávám. Emgeton Enzo tedy představuje dva zcela nezávislé mobily v jednom.

Přidanou mobilu dále zvyšuje MP3/video přehrávač převzatý z modelů Emgeton E-Cult. Podporuje formáty AMB, MP3, AAC, AAC+, Enhanced AAC+, Windows Audio, Streaming, MP4 Simple Pro, Level 0b, H.263 profile 0/3, Level 45 a H.264 Baseline V1.2 a WMV9, umožňuje samozřejmě i přehrávání hudby na pozadí a automatické přerušení hudební produkce během telefonátu. Kromě dobrého zvukového podání nabízí např. také pět přehrávacích módů a profilů ekvalizéru, několik možností vizualizace či možnost tvorby playlistů. Mobil Enzo obsahuje externí slot pro microSD karty až do výše 4 GB, na něž lze uložit stovky hudebních skladeb. Kvalitní poslech umocní rovněž značková sluchátka, jež jsou součástí prodejního balení.

Emgeton Enzo

„Emgeton Enzo, stejně jako dříve představný model Noble, nabízí špičkovou kvalitu bez kompromisů v moderním atraktivním manažerském stylu,“ řekl Martin Motl, obchodní a marketingový ředitel společnosti Bell Technology. „Díky modelu Enzo vstupují zákazníci do světa inteligentní mobilní komunikace, v níž mají naprostou volnost při volbě SIM. Mohou snadno oddělit pracovní číslo od soukromého a přitom nezmeškat žádný důležitý telefonát od obchodního partnera či své rodiny.“

Příznivce sítí třetí generace potěší nejen integrovaný 3G modem u SIM-1, ale určitě i možnost video hovorů a video streamingu prostřednictvím UMTS sítí. Pro video-telefonování slouží přední 0,3Mpx objektiv Flexaret; druhý objektiv Flexaret s 2Mpix CMOS snímačem se nachází na zadní straně přístroje. Pořizované snímky jsou ukládány do formátu JPG, k dispozici je i možnost natáčení videa.

Při telefonování mají uživatelé možnost uložit do paměti přístroje až 1 000 vícepoložkových kontaktů, které telefon zobrazuje současně s kontakty z obou vložených SIM karet, synchronizace kontaktů s počítačem je samozřejmostí. Nechybí ani funkce pro rychlé vypnutí vyzvánění bez odmítnutí hovoru, hlasité handsfree využitelné nejen při telefonování, ale také např. i pro poslech multimédií, vibrační vyzvánění či vyzváněcí profily s nezávislou funkcí pro obě vložené SIM karty. Obsah telefonátu nebo jakékoli jiné zvuky z okolí mobilu lze nahrávat prostřednictvím integrovaného diktafonu, který dokáže nahrát záznam do paměti telefonu i na microSD kartu ve formátu AMR nebo WAV.

Emgeton Enzo pracuje se všemi typy elektronických zpráv – počínaje SMS, přes multimediální zprávy MMS až po elektronickou poštu. Pro psaní textů lze využít prediktivní slovník T9. Bohatá je rovněž sbírka funkcí pro organizaci času, jež obsahuje budík, kalendář, úkolovník i poznámky. Při cestování ocení uživatelé funkci světového času či převodník měn, pro ukrácení volné chvíle zase dvojici vestavěných her s možností doinstalování dalších aplikací díky podpoře Javy J2ME 2.06. Vhod jistě přijde i kalkulačka.

Emgeton Enzo

Vybrané složky v přístroji, případně celý telefon lze chránit heslem. Obsah telefonu je také možné díky dodávanému softwaru zálohovat do počítače a pojistit důležitá data před jejich případnou ztrátou. K propojení s počítačem slouží dodávaný datový USB kabel umožňující nastavit několik typů připojení (běžné, synchronizační či s funkcí USB flash disku) nebo Bluetooth rozhraní poslední generace s bohatou podporou profilů (HFP, HFP 1.5, HSP, FTP 1.1, GOEP, SDAP, DUN, OPP 1.1, SPP, OBEX, vCard 2.1). Mobil může po propojení s počítačem pracovat i jako 3G modem, prohlížet internetové stránky samozřejmě lze i přímo v telefonu.

Mobilní telefon Emgeton Enzo bude v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti Bell Technology během dubna letošního roku, doporučená cena přístroje je stanovena na 8000 Kč s daní.

Specifikace:

Typ konstrukce

Klasická

Počet současně podporo-vaných SIM karet

2× SIM různých nebo stejných operátorů, provoz dvou GSM sítí najednou, SIM Toolkit nezávisle pro obě SIM karty

Rozměry vך×h [mm]

107 × 49 × 16,5

Hmotnost [g]

109

Akumulátor

Li-Ion, 1 010 mAh

Pohotovostní doba [h]

až 240

Doba hovoru [min]

až 300

GSM pásma

3G/GSM 2100/1900/1800/900 MHz, technologie TWO NETWORKS pro dvě on-line SIM karty, nejmodernější čip Qualcomm + NXP

Displej

2,2" aktivní TFT, 262 tisíc barev, rozlišení 240 × 320 bodů

Video hovory

ano (pouze SIM-1)

Video streaming

ano (pouze SIM-1)

Datové přenosy

GPRS třída 12 (4/4), WCDMA (UMTS)

Fotoaparát Flexaret

- zadní 2,0Mpx čip (rozlišení 1 600 × 1 200 bodů)

- přední 0,3Mpx čip

Přehrávač multimédií

Stereo přehrávač E-Cult

- podpora audio formátů AMB, MP3, AAC, AAC+, Enhanced AAC+, Windows Audio

- podpora video formátů Streaming, MP4 Simple Pro, Level 0b, H.263 profile 0/3, Level 45, H.264 Baseline V1.2, WMV9

- podpora profilu stereo Bluetooth (A2DP)

Připojení

Bluetooth (HFP, HFP 1.5, HSP, FTP 1.1, GOEP, SDAP, DUN, OPP 1.1, SPP, OBEX, vCard 2.1), USB kabel s možností funkce USB flash disk

Telefonování

adresář s kapacitou 1 000 vícepoložkových kontaktů + zobrazení kontaktů z obou vložených SIM karet, hlasité handsfree, nezávislé vyzváněcí profily pro obě vložené SIM karty, záznamník hovoru

Zprávy

paměť na 100 přijatých SMS, rychlé psaní SMS v češtině (slovník T9), multimediální zprávy, e-mailový klient

Paměť

vnitřní 50 MB (40 MB uživatelsky dostupných), slot pro paměťovou kartu microSD (až 4 GB)

Java

J2ME 2.06 (pouze SIM-1)

Další funkce

Webový prohlížeč, budík (opakovaný), 2 vestavěné hry, kalendář, upomínky, úkolovník, poznámky, převodník jednotek, kalkulačka, světový čas, diktafon s podporou formátů AMR a WAV

Příslušenství

Li-Ion akumulátor, cestovní nabíječka, USB datový kabel, stereofonní sluchátka s handsfree, uživatelský manuál, CD
Komentáře