Microsoft odhalil dvě nové myši pro uživatele Windows 8

InfoTech |

Microsoft se pokouší uspokojit uživatele Windows 8, kteří na svém zařízení nemají dotykovou obrazovku, ohlášením nových ovládacích zařízení, myší zvaných Sculpt Comfort Mouse a Sculpt Mobile Mouse.

Microsoft odhalil dvě nové myši pro uživatele Windows 8Unikátnost obou myší spočívá v tom, že na ně jejich výrobce umístil klávesu Windows. To zpočátku může vypadat trochu zvláštně, pokud vezmeme v úvahu, že je tato klávesa běžně součástí spíše klávesnic, je potřeba si ale uvědomit její důležitost pro Windows 8.

Sculpt Comfort je periferie vybavená technologií Bluetooth, která má klávesu (tlačítko) Windows umístěnou nalevo pro jednoduché ovládání pomocí palce. Microsoft šel ale ještě dál, neboť tato klávesa je „touch sensitive“, čili citlivá na dotyk. Díky tomu můžou uživatelé švihat prstem od sebe pro přepínání mezi spuštěnými aplikacemi nebo k sobě pro spuštění menu multitaskingu. Myš má dokonce i vestavěnou haptickou zpětnou vazbu, která vám fyzicky potvrdí zaregistrování vašeho příkazu. Tuto funkci však můžete deaktivovat.

Kromě klávesy Windows nepřináší Sculpt Comfort žádnou inovaci. Podle The Verge se jedná o standardní, levnou (?!) a plastovou myš. Bude stát kolem 40 dolarů (asi 800,- Kč), a není jasné, zda a kdy se dostane na český trh.

Myš Sculpt Mobile

Myš Sculpt Mobile je obyčejná mobilní myš, kromě klávesy Windows, která je tentokrát umístěna před rolovacím kolečkem. Myš je bezdrátová, připojuje se však pomocí přijímače do USB, takže při jejím používání přijdete o jeden USB port, což by ale nemělo příliš vadit, protože se jedná o myš, kterou budete využívat téměř výhradně při cestování. Novinka má stát kolem 30 dolarů (asi 600,- Kč), a ani o její dostupnosti na českém trhu nic nevíme.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Microsoft/techspot.comKomentáře