Mini čtečka karet Kingston MobileLiteG2

InfoTech |

Kingston MobileLiteG2 je miniaturní USB čtečka datových flash karet. Je sice malá, ale zvládne většinu současných používaných formátů a ještě má krytky karty a konektoru.

Mini čtečka karet Kingston MobileLiteG2MobileLite Generation 2 je skutečně malá čtečka paměťových karet (umí samozřejmě i zapisovat), má rozměry jen 62,15x29,40x16,40 mm a hmotnost 18,9 gramu. Svými schopnostmi je to ale velké zařízení, přečte karty typu SD, SDHC, microSD, microSDHC, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo a Memory Stick Micro (M2). Vzhledem k jejich výrazněji odlišnému rozhraní však nezvládne Compact Flash karty, nicméně jejich používání je beztak na ústupu, jsou nahrazovány kompaktnějšími formáty.

Navíc má MobileLiteG2 i takové hezké drobnosti jako na každé straně zásuvnou krytku chránící jak samotnou kartu, tak USB konektor. MobileLiteG2 funguje pod všemi verzemi Windows od 2000 výše, pod Linuxem i Mac OS X.

Doporučená koncová cena v USA je pouhých 11 dolarů (~200 korun, ~8 euro), u nás bude nepochybně o něco vyšší. Za 28,5 dolarů (~515 korun, ~20 euro) bude je dispozici sada se 4GB SDHC kartou a za 46 dolarů (~830 korun, ~32 euro) pak s 8GB kartou. Tím lze rovnou Kingston MobileLiteG2 používat i jako flash disk.

Kingston MobileLiteG2
Komentáře