Miniaturní DUAL SIM slider Emgeton PICCO

InfoTech |

Bell Technology uvádí na trh nový mobilní telefon PICCO – nejmenší slide mobilní telefon na světě s DUAL SIM technologií.

Miniaturní DUAL SIM slider Emgeton PICCOEmgeton PICCO přináší v jediném miniaturním těle s rozměry 87×44×17,2 mm a s hmotností 77 g včetně akumulátoru plnou funkcionalitu „dvou mobilů“ – umožňuje používat dvě SIM karty zcela nezávisle na sobě.

Přístroj nabízí konstrukci z tvrzených plastů, která navíc netradičně kombinuje matné i vysoce lesklé černé odstíny. Vysouvací slide systém i přes velmi malé rozměry telefonu nabízí dostatek prostoru pro klávesnici, takže se budoucí majitelé mohou těšit na bezproblémovou ergonomii kombinující přesnou klávesnici s rychlým vnitřním prostředním.

Mobil má displej s úhlopříčkou 1,75", 64 tisíci barvami a rozlišením 128 × 160 bodů. Mobil pracuje ve dvou frekvenčních pásmech 900/1800 MHz (pro obě SIM nezávisle) a díky Li-Ion akumulátoru s kapacitou 500 mAh vydrží až osm dní v pohotovostním režimu. Emgeton PICCO navíc obsahuje v základním balení dvojici akumulátorů, takže ani úplné vybití jednoho z nich nemusí pro uživatele znamenat okamžitý nástup nuceného offline režimu až do nalezení nejbližší elektrické zásuvky.

Novinka představuje po modelu Noble druhý slide mobil Emgetonu vybavený DUAL SIM technologií. Na rozdíl od Noble je ale rozměrově i cenově výrazně menší a podporuje méně funkcí, které byly pečlivě vybrány, aby vyhověly co nejširší skupině uživatelů. Vyšší slide model Noble, stejně jako manažerský Enzo s klasickou konstrukcí, podporují jako první mobily na světe technologii 3G DUAL SIM. Jsou také doporučovanými telefony pro automobily Škoda, protože jako jediné přístroje podporují plnou synchronizaci kontaktů přes Bluetooth a komfortní práci s nimi na dotykových displejích automobilů.

Majitelé Emgetonu PICCO mohou používat zcela plnohodnotně a nezávisle na sobě ve stejném čase dvě SIM karty různých nebo stejných operátorů. Jakoukoli ze SIM karet, případně obě, je možné dočasně deaktivovat, se zachováním plného přístupu ke kontaktům a SMS zprávám.

Emgeton Pico


Mobilní telefon Emgeton PICCO lze pohodlně ovládat i v zavřeném stavu, protože všechny ovládací prvky se nacházejí na čelní straně – spodní díl slide systému ukrývá pouze klávesnici. Zadní strana přístroje obsahuje reproduktor pro funkce handsfree, přehrávání hudby či rádia, a čočku fotoaparátu. Osazený fotografický čip však pracuje jen s velmi malým rozlišením 0,1 Mpx, které se hodí tak akorátpro pořizování fotografií pro přiřazení ke kontaktům.

Sbírka funkcí telefonu pokryje všechny nejčastější požadavky uživatelů a přináší i netradiční bonusy. Silně pokryta je zejména oblast multimediálních funkcí: v telefonu nechybí FM rádio s nadstandardní možností plánovaného nahrávání vysílání v přesný čas po stanovenou dobu, skladatel vyzváněcích melodií, trojice her (Puzzle, Panda a UFO), vestavěný diktafon zaznamenávající zvuk do paměti telefonu nebo na microSD kartu ve formátu AMR či WAV, a MP3 přehrávač spolupracující s formáty MP3, MIDI a WAV. Díky slotu na paměťové karty typu microSD lze pro ukládání a přehrávání hudebních souborů použít tyto karty až do velikosti 8 GB. MP3 přehrávač samozřejmě podporuje i přehrávání hudby na pozadí a automatické přerušení hudební produkce během telefonátu.

Bohatou výbavu najdou uživatelé také v oblasti správy času. Plánovací kalendář dovoluje ukládat šest typů událostí, nechybí upomínky, budík s možností nastavení až pěti časů najednou, kalkulačka, převodník jednotek či netradiční možnost sledování tělesného indexu BMI; příslušnicím něžnějšího pohlaví by navíc mohl přijít vhod menstruační kalendář.

Do paměti přístroje lze ukládat až 500 vícepoložkových kontaktů, které telefon zobrazuje současně s kontakty z obou vložených SIM karet. Nadstandardní funkcí jsou dočasné profily – uživatel může zautomatizovat přepínání profilů v závislosti na nastaveném času. Vyzváněcí profily lze aktivovat nezávisle pro obě vložené SIM karty, nebo zvolit společný profil.

Prostřednictvím obou vložených SIM karet lze využívat datové přenosy GPRS třídy 12, které nejlépe poslouží na cestách při využití telefonu coby GPRS modemu pro přenosné počítače. Přehled o všech multimediálních souborech uložených v telefonu nebo na paměťové kartě poskytne průzkumník souborů, pomocí prohlížeče obrázků lze navíc i upravovat obrazové soubory.

Emgeton PICCO nezapomněl ani na Bluetooth modul, a jak jinak – nezávislý pro obě vložené SIM karty. Lze jej využít pro funkce handsfree i pro přenos multimediálního obsahu. Díky programu Emgeton PICCO Phone Suite je možné zálohovat kontakty, SMS, MMS, obrázky i vytvořené vyzváněcí melodie do počítače.

Mobilní telefon Emgeton PICCO se začne prodávat během několika dní a jeho doporučená cena 3490 korun (i s daní) (~135 euro).

Emgeton Pico

 

Typ konstrukce

Slide

Počet současně podporo-vaných SIM karet

2× SIM různých nebo stejných operátorů, provoz dvou GSM sítí najednou, SIM Toolkit nezávisle pro obě SIM karty

Rozměry vך×h [mm]

88 × 44 × 17,2

Hmotnost [g]

77 (včetně akumulátoru)

Akumulátor

Li-Ion, 500 mAh

Pohotovostní doba [h]

až 194

Doba hovoru [min]

až 300

GSM pásma

GSM 900/1800 MHz, technologie TWO NETWORKS pro dvě on-line SIM karty s provozem nezávisle na sobě

Displej

1,75" aktivní LCD CIF, 64 tisíc barev, rozlišení 128 × 160 bodů

Video hovory

ne

Video streaming

ne

Datové přenosy

GPRS třída 12 (4/4)

Fotoaparát

0,1 Mpx CMOS

Přehrávač multimédií

podpora audio formátů MP3, MIDI, WAV

- podpora profilu stereo Bluetooth (A2DP)

Připojení

Bluetooth 2.0, USB kabel

Telefonování

adresář s kapacitou 500 vícepoložkových kontaktů + zobrazení kontaktů z obou vložených SIM karet, hlasité handsfree, nezávislé vyzváněcí profily pro obě vložené SIM karty, dočasné profily

Zprávy

paměť na 100 přijatých SMS, multimediální zprávy

Paměť

vnitřní 115 kB, slot pro paměťovou kartu microSD (až 8 GB)

Java

J2ME 2.06 (pouze SIM 1)

Další funkce

wapový prohlížeč, budík (opakovaný), 3 vestavěné hry, kalendář, upomínky, převodník jednotek, kalkulačka, diktafon s podporou formátů AMR a WAV, aplikace pro výpočet BMI, menstruační kalendář, průzkumní souborů, FM rádio, skladatel vyzvánění, stopky, světový čas

Příslušenství

2× Li-Ion akumulátor, cestovní nabíječka, USB datový kabel, stereofonní sluchátka s handsfree, uživatelský manuál, CD
Komentáře