Mobily HTC konečně s 3,5mm jackem

InfoTech |

Zástupce firmy HTC se nechal slyšet, že nové modely ohlášené po HTC Hero budou mít jako standardní výbavu 3,5mm audio přípojku. Alespoň většina z nich.

Mobily HTC konečně s 3,5mm jackemVýrobci vybavují mobilní telefony všelijakými neužitečnostmi jako je „sdílení záznamů s přáteli na síti“ či „spuštění hudby podle nálady uživatele“, nicméně taková užitečná a zákazníky žádaná věc jako je 3,5mm audio konektor pro snadné zapojení běžných sluchátek, to se teprve pomalu prosazuje. Není se co divit, vždyť výrobci mohou na speciálních sluchátkách přizpůsobených zrovna jejich konektoru vydělávat. I když už je to docela dlouho, co se dají na eBay koupit redukce skutečně za pár korun - jenže s tím je spousta práce navíc.

Většina firem se ale konečně odhodlala 3,5mm jack ve svých telefonech používat, například Sony Ericsson či Nokia. Známý výrobce smartphonů HTC však doposud nebyl v tomto ohledu zákazníkům nakloněn, nicméně podle podle nejnovějšího prohlášení jednoho ze zástupců firmy bude mít většina nových modů konečně i tuto standardní audio přípojku.

Doslova řekl: „Naprostá většina přístrojů vydaných po mobilu Hero bude mít 3,5mm jack. Modely které jsme již ohlásili, i když vyjdou po HTC Hero, však nutně ještě touto změnou neprojdou.“

Jinak řečeno: „většina“ modelů audio konektor mít bude, ale ne ty, co už jsou ohlášené. Což není něco, z čeho by měly být nadšené široké zástupy zákazníků, radost však mají jistě konkurenční výrobci, kteří se mohou touto vymožeností stále vesele chlubit.

Nicméně i tak se snad u HTC blýská na lepší časy. Možná se snad dočkáme i kvalitnějších fotografických senzorů v mobilech HTC, zatím není moc o co stát.
Komentáře