Nejbezpečnější USB flash disk IronKey

InfoTech |

IronKey S200 je nelépe softwarově i fyzicky zabezpečený flash disk součanosti, má 256-bitové AES šifrování a autodestrukční obvody.

Nejbezpečnější USB flash disk IronKeySpolečnost IronKey je známa bezpečnými přenosnými USB flash disky a její nejnovější model S200 se nese přesně v tomto duchu. Výrobce jej označuje dokonce za fyzicky i softwarově nejbezpečnější flash disk na světě, ten správný kousek pro tajné i méně tajné agenty, vysoké vládní úředníky či všeobecně podnikatele disponující citlivými daty.

S200 má jako první a zatím jediný disk bezpečností certifikaci FIPS 140-2 třetí úrovně (Federal Information Processing Standard - Security Level 3), což jsou formální bezpečnostní specifikace vydané vládou USA, přičemž zařazení 140-2 je platné pro zařízení se šifrovaným uložením dat. 

Konkrétně má S200 256-bitové hardwarové šifrování AES v CBC módu, pouzdro je odolné proti neoprávněné manipulaci, respektive tato by měla být na první pohled zřetelná. Výrobce také slibuje obvod pro automatickou destrukci dat, zřejmě jejich vymazání při neoprávněném přístupu, rozhodně se nebude jednat o jaderný výbuch ve stylu Star Treku. Dále má techniky proti infiltraci škodlivým softwarem, zejména proti červům, read-only režim, správu bezpečnostních klíčů.

Dvoukanálová architektura zvyšuje výkon jak při zápisu velkých, tak velké množství malých souborů, vzdálenou správu dat, fyzické mechanizmy zabraňují přístupu k součástkám disku atd. Podrobnější specifikace zde.

IronKey S200 pracuje pod Windows, Linxem i OS X, nicméně plné fungování všech funkcí je zaručeno jen ve Windows. Disk by měl být již dostupný, cena základní „spotřebitelské“ verze S200 začíná na 80 dolarech (~1550 korun, ~60 euro) za 1GB verzi, směrem k plné 8GB „enterprise“ verzi se všemi vymoženostmi rychle roste, podrobnější čísla však nejsou známa.

IronKey S200

IronKey S200
Komentáře