Nejlehčí smartphone s Androidem Dell Aero

InfoTech |

Dell přichystal dosud nejlehčí smartphone s operačním systémem Android, konkrétní hmotnost ale jaksi 'zapomněl' uvést.

Nejlehčí smartphone s Androidem Dell AeroNový chytrý telefon Dell Aero má být zatím nejlehčí na trhu, přesná hmotnost však zatím nebyla sdělena. Soudě podle fotografií se jedná o mírně upravenou verzi loni představeného modelu Dell Mini 3i určeného pro čínský trh. 

Aero bude mít zřejmě ještě někde ušetřených pár gramů, navíc 3,2 Mpix fotoaparát je nově vyměněn za 5 Mpix model, doufejme, že LED přisvětlení zůstane zachováno. Proti levnému čínskému vzoru také přibylo Wi-Fi a nepochybně nabídne další vylepšení. Design však bude zřejmě podobný, to znamená spousta na první pohled hezkého leštěného plastu, již na na druhý však nechutně nabalujícího otisky a prach. 

Displej je dotykový 3,5“ s rozlišením 640x360 bodů, pravděpodobně LCD, konektivita zahrnuje 3G sítě, GPS i již zmíněné Wi-Fi. A samozřejmě, jak se sluší a patří na nový spotřebitelský Android smartphone, je vycpaný aplikacemi k (non-stop) připojení k Facebooku, YouTube, Flickeru, Picase i dalším webům. To zřejmě aby zájemci nevypadli „ze cviku“ ani když venčí psa.

V nabídce má Dell Aero zatím jen severoamerický operátor AT&T, kdy a zda se dostane i do Evropy není známo. Vzhledem k záplavě podobných telefonů to však není jisté.

Dell Aero
Komentáře