Nejtenčí solární panely Sharp pro mobily

InfoTech |

Sharp uvádí v současnosti nejtenčí solární modul, který má tloušťku jen 0,8 mm. Uplatnění najde hlavně v mobilních telefonech a multimediálních přehrávačích.

Nejtenčí solární panely Sharp pro mobilyNabíjení mobilních telefonů a dalších malých přenosných zařízení pomocí slunečních, respektive světelných, paprsků je hit poslední doby. Objevují se jak externí nabíječky nabízející energii i tam, kde není zavedeno elektrické vedení, tak přímo mobilní telefony s integrovaným solárním panelem, což ocení i ti, kteří chronicky zapomínají svoje přístroje dobíjet.

V případě externí nabíječky není tloušťka panelu kritickým parametrem, při použití přímo v těle telefonu už ovšem hraje značkou roli. Je proto dobrou zprávou, že Sharp uvádí na trh nový solární modul LR0GC02 (celý název je „Sharp LR0GC02 Solar Module for Mobile Devices“), který má tloušťku jen 0,8 mm, což je v současné době na trhu nejlepší hodnota. Solární články v modulu dodávají maximální výkon 300 mW, což většině přístrojů nebude stačit na přímý provoz, ale na nabíjení baterie ano.

Hromadná výroba začne 10. července (júl) a kapacitou 100000 kusů měsíčně, vzorové panely jsou však již nyní k dostání za přibližně 31 dolarů (~620 korun, ~23 euro). Zanedlouho tak můžeme očekávat nová mobilní zařízeni s integrovaným nabíjecím slunečním panelem.


Sharp LR0GC02
Komentáře