Nokia E7 v prodeji od 10. prosince

InfoTech |

Očekávaný smartphone Nokia E7 by se měl začít prodávat 10. prosince. Nabídne qwerty klávesnici, 4" displej a operační systém Symbian^3.

Nokia E7 v prodeji od 10. prosinceFinská Nokia to se svým modelem vyšší třídy E7 stihne na vánoční trh jen tak tak, měl by se totiž začít prodávat 10. prosince. Tedy pokud to není nějaká zavádějící uniklá informace, pochází si sice od Nokie, byla zveřejněna na oficiálním Twitter účtu výrobce, nicméně nedlouho po zveřejnění byla odstraněna. Informace o tom přinesl server GSMarena.

I pokud je 10. prosince pravdivé datum, tak ještě není jisté, zda se telefon začne skutečně prodávat, či jen distribuovat a zda to bude i v Česku a na Slovensku.

Nokia E7 Twitter
Zdroj: gsmarena.com


Nokia E7 je o stupínek níže než Nokia N8, nejvíce znatelný je rozdíl na fotoaparátu, který má rozlišení „jen“ 8 Mpix proti 12ti u N8, navíc jde jen o model s fixním fokusem. Nicméně má dvojitou LED diodu a možnost nahrávat HD video. Systém je stejný jako u N8, tedy Symbian^3.

Naproti tomu má E7 větší 4“ displej (N8 má 3,5“), technologie je stejná jako u N8, tedy AMOLED s rozlišením 640x360 (nHD), zvýšeně odolným sklem a dotykovou kapacitní technologií. Velkou předností N8 je čtyřřádková výklopná klávesnice, která již na první pohled vypadá mnohem lépe než to, na co jsme byli zvyklí například u N97.

I vnitřní hardware je obdobný jako u N8 - 680Hz procesor, 3D grafický akcelerátor, 2560 MB ROM, 1 GB RAM (zde je E7 dokonce lepší, N8 má 512 MB). Integrovaná paměť je 16 GB a proti N8 ztratila E7čka slot na microSD karty.

Tělo je vyrobeno ze stylového hliníku a celkově váží E7 slušných 176 gramů, nicméně to se u takového precizního přístroje očekává. Vedle luxusního provedení nabídne telefon neméně bohatou konektivitu zahrnující USB, A-GPS, vysokorychlostní 10,2-Mbps HSDPA, 2-Mbps HSUPA, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0 a HDMI výstupní port s podporou prostorového zvuku Dolby Digital Plus.

Očekávaná cena E7 je bez daní 495 euro, tedy kolem 15000 korun s daní.

Nokia E7

Nokia E7

Nokia E7

Nokia E7
Komentáře