Notebook Sharp Mebius s dotykovým displejem místo touchpadu

InfoTech |

První LCD touchpad na světě umožňuje pomocí optického snímání rozeznávat psané písmo a nabízí vícedotykové ovládání.

Notebook Sharp Mebius s dotykovým displejem místo touchpaduSpolečnost Sharp představila nový notebook Mebius NJ70A, který využívá 4“ LCD displej namísto touchpadu. Tento nový způsob ovládání pomocí optického snímání umožní využívat ručně psaný vstup a multidotykové ovládání.

Čtyřpalcový LCD displej má překvapivě vysoké rozlišení 854x480 bodů a umí toho více než tradiční touchpad: ke klasickému ovládání kurzoru touchpadem či myší dokáže navíc zpracovat i ručně psaný vstup, ať už text či kresbu, a nabízí i komplikovanější vícedotykové ovládání pro zvětšení, zmenšení nebo otáčení objektů na obrazovce. Uživatel může například podepsat svou fotku na obrazovce jen těsně předtím, než ji pošle emailem nebo může pomocí dvou prstů zvětšit či zmenšit velikost webové stránky, tak aby měla ideální velikost pro prohlížení.


Na rozdíl od obvyklých dotykových panelů nepotřebuje optický LCD senzor od Sharpu žádnou dotykovou nebo ochrannou vrstvu.

Z výkonového hlediska je Mebius NJ70A poměrně standardní mini-notebook s procesorem Intel Atom N270, 10,1” displejem, integrovanou webkamerou a 160GB diskem.

V Japonsku se notebook začne prodávat v květnu (máj), na dalších trzích ho lze očekávat o několik týdnů či měsíců později.

Hlavní vlastnosti:
1. První LCD touchpad na světě umožňuje pomocí optického snímání rozeznávat psané písmo a nabízí vícedotykové ovládání.
2. Ikony menu na minidispleji a jeho pozadí mohou být uživatelem přizpůsobeny podle jeho přání.
3. Součástí vybavení notebooku je i vhodný software pro multidotykový LCD touchpad, jako je čtečka e-knih, hry ovládané pomocí prstů či stylusu a další jednoduché užitkové aplikace.

Sharp Mebius

Sharp Mebius

Sharp Mebius

Sharp Mebius

 

foto: akihabaranews.com
Komentáře