Nové navigace TomTom řady GO x50

InfoTech |

TomTom představil novou vlajkovou řadu navigací TomTom GO x50, v ní tři modely - GO 950, GO 750 a GO 550.

Nové navigace TomTom řady GO x50Tři přenosná navigační zařízení TomTom GO 950, TomTom GO 750 a TomTom GO 550 se vyznačují technologií IQ Routes1, stylovým zevnějškem a také kompletně přepracovaným uživatelským rozhraním. Velká pozornost byla věnována integraci navigačních technologií TomTom do uživatelského menu.

TomTom IQ Routes používá historicky naměřené rychlosti milionů vozů na silnicích k výpočtů té nejrychlejší možné trasy. Technologie vychází z rychlostí naměřených pro každý časový úsek určitého dne a každý jednotlivý úsek vozovky, od frekventovaných dálnic až po malé lokální cesty. Podle výrobce až v 35 % všech případů má použití IQ Routes za následek volbu rychlejší trasy.

Řada TomTom GO x50 podporuje hlasové příkazy a ovládání, ale naneštěstí zatím ne v češtině a slovenštině.

Řada GO x50 přichází s aktivním držákem s integrovaným přijímačem informací RDS-TMC3. To znamená, že řidiči přijímají za jízdy neustále aktualizované dopravní informace bez nutnosti připojení dalších kabelů a to v Česku i řadě jiných zemích, avšak zatím stále ne na Slovensku.

Další novinku představuje uživatelské menu disponující nabídkou frekventovaných destinací, která se stará o rychlejší a snazší výpočet tras do často navštěvovaných míst. Za povšimnutí stojí také volba Eco Routes umožňující výpočet trasy nejúspornější na spotřebu paliva. Výhodou jsou nejen uspořené náklady na pohonné hmoty, ale samozřejmě také menší dopad na životní prostředí.

Řada TomTom GO x50 disponuje širším mapovým pokrytím než kdy v minulosti – poprvé obsahuje Maltu, Řecko a Turecko. Mimo to se nové modely mohou pochlubit technologií Map Share, která umožňuje vytváření instantních změn v mapách a jejich sdílení s ostatními uživateli prostřednictvím bezplatné softwarové aplikace TomTom HOME.

- TomTom GO 950 přichází s předinstalovanými mapami pro „door-to-door“ navigaci ve Spojených státech, Kanadě a 45 státech Evropy a disponuje technologií Enhanced Positioning Technology (EPT) pro nepřerušenou navigaci (dokonce i během jízdy v tunelu);
- TomTom GO 750 nabízí pohodlnou „door-to-door“ navigaci ve 45 státech Evropy;
- TomTom GO 550 obsahuje regionální mapu České republiky.

Řada TomTom GO x50 se do prodeje dostane na podzim. Ceny zatím neznámé.

TomTom GO x50

TomTom GO x50
Komentáře