Nové produkty Garmin pro rok 2010

InfoTech |

Společnost Garmin připravila pro letošní rak řadu novinek včetně navigace s televizním tunerem

Nové produkty Garmin pro rok 2010Jak je vašemu motoru

Ecoroute HD je novinka pro automobilové navigace - jedná se o modul s rozhraním OBD-II, který předává bezdrátově pomocí Bluetooth navigaci informace o motoru a vozidle a umožňuje mimo jiné trénink ekonomické jízdy. Podobné funkce sice již v navigacích byly, výpočty byly ale založeny jen na matematických modelech a nikoliv na skutečných datech z motoru. Díky rozhraní OBD-II je navíc možné využít navigaci i jako jednoduchou diagnostickou jednotku. Zajímavé je, že čidlo sbírá data i v době, kdy navigace není používána a poj jejím připojení je přenese z vnitřní paměti najednou. Cena čidla bude cca 2600 Kč s DPH.

Garmin čidlo Ecoroute HD


Tenká a kapacítní


V průběhu června Garmin uvede ultratenkou navigaci (pouze 8,7 mm) Nuvi 3790, která spojí špičkový design, funkce a snadnou obsluhu. Přístroj má kapacitní dotykový displej podporující ovládání více prsty, mezi novinkami bude výpočet trasy na základě statistiky o hustotě provozu v danou dobu. Navigace se také učí "návykům" či opakovaným cestám řidiče, které pak nabízí jako rychlou volbu. Model 3790 bude stát cca deset tisíc korun o něco více pak ve verzi s doživotní aktualizací map.

A něco pro taxikáře

Model Nuvi 1490TV nabídne vedle nejmodernějších navigačních funkcí také integrovaný DVB-T tuner, který je možné používat i za jízdy, například též formou zobrazení navigační obrazovky a zvuku TV na pozadí.

Rastrové mapy pro outdoor

Významnou novinkou u outdoor map je možnost použít rastrových podkladů (například katastrálních map či leteckých snímků) v outdoorových přístrojích či možnost nahrávání historických map pro archeologické vyhledávání.

Terén a moře

Ruční přístroje GPSMAP mají stále řadu příznivců, které asi potěší nový model 78s, který lze použít pro zaměřování dat v terénu či příbřežní plavbu a specifické outdoor použití typu terénní sběr dat.

Topo s přesahem

Topo Czech 3.1 nabízí jako novinku přesah mapových podkladů za hranice ČR až o 2 km, v budoucnu jsou plánovány aktualizace s daty pro golf, cyklistiku, vodní sporty.

Fitness šílenství

Picodas na tiskové konferenci také představil metabolickou váhu Tanita BC 1000, která dokáže komunikovat se sporttestery Garmin a nabízí softistikované rozhraní a monitorování tréninku na profesionální úrovni (data jsou automaticky logována, analyzována, uchovávána pro každého sportovce zvlášť).

Další fotografie zde.

Garmin eco

Garmin nuvi 1390T (výuka úsporné jízdy)

Garmin nuvi 1490TV
Komentáře