Novinka od TP-LINK – bezdrátový gigabitový směrovač TL-WR2543ND

InfoTech |

Společnost TP-LINK představila nový bezdrátový gigabitový směrovač označený jako TL-WR2543ND.

Novinka od TP-LINK – bezdrátový gigabitový směrovač TL-WR2543NDSměrovač podporuje standard 802.11 a/b/g/n při teoretické přenosové rychlosti až 450 Mb/s, přičemž je dvoupásmový – běží jak na frekvenci 2,4 GHz, tak 5 GHz. To zajiš´tuje bezproblémový a hladký datový tok ve chvílích, kdy je nejvíce potřeba, například při streamování médií v HD rozlišení či skupinové videohovory přes Skype.

Dvoupásmové provedení je praktické i z důvodů potenciální interference směrovače a dalších, konkurenčních zařízení běžících na přesycené frekvenci 2,4 GHz, jako jsou Wi-Fi zařízení ve vašem sousedství nebo bezdrátové telefony či dokonce mikrovlnné trouby.

Novinka je kompatibilní s technologií IP QoS, která řídí provoz na síti a postará se o odpovídající využití přenosové rychlosti. Zároveň přiřazuje důležitějším aplikacím větší průchodnost dat na úkor aplikací méně důležitých. Směrovač obsahuje mimo jiné i čtyřportový přepínač.

Součástí zařízení je i USB 2.0 konektor, který umožňuje například připojit tiskárnu pro sdílení v síti, případně datové úložiště (pro stejný účel). K úložišti pak mohou jednotliví uživatelé přistupovat lokálně nebo s využitím FTP protokolu. Zároveň můžete s ostatními sdílet vaše média, a to díky vestavěnému Media Serveru.

Další podporovanou technologií je WPS (Wi-Fi Protecte Setup), kdy po stisku jediného tlačítka automaticky nastavíte spojení mezi přístupovým bodem a klientem s využitím zabezpečovacího protokolu WPA2.

Gigabitový směrovač TP-LINK TL-WR2543ND je k dispozici u autorizovaných prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 1 999,- včetně DPH.Úvodní foto: TP-LINKKomentáře