Nový Intel Atom pro rychlejší tablety

InfoTech |

Společnost Intel oznámila dostupnost "Oak Trail" procesorů Atom a plány na uvedení "Cedar Trail" řady.

Nový Intel Atom pro rychlejší tabletySpolečnost Intel oznámila, že platforma Intel Atom původně označovaná jako „Oak Trail”, se již dodává partnerům a první produkty, které jsou na této platformě postavené, se na trhu objeví v květnu tohoto roku. Novinka bude dostupná již ve více než 35 tabletech a hybridních zařízeních. Platformu budou ve svých produktech (na různých operačních systémech) používat společnosti jako Evolve III, Fujitsu Limited, Lenovo, Motion Computing, Razer a Viliv.

Na konferenci Intel Developer Forum v Pekingu navíc Intel představí novou generaci procesoru Intel Atom, aktuálně nazývanou „Cedar Trail”. Tato generace bude postavena na 32nm technologii je a určena pro tiché a tenké přenosné počítače typu netbook a pro all-in-one řešení. Díky inovativní technologii nebudou tato nová zařízení snad ani potřebovat ventilátor.

Nový procesor Intel Atom Z670, který je součástí platformy „Oak Trail, nabízí lepší přehrávání videa, rychlejší surfování po internetu a delší výdrž na baterie, aniž by byl obětován jeho výkon. Bohatá multimediální výbava obsahuje dekódování videa v rozlišení 1080p včetně podpory HDMI nebo Adobe Flash. Nový Intel Atom Z670 podporuje různé operační systémy, jako jsou například Google Android, MeeGo a Windows.

Nízkoprofilový Intel Atom Z670 je o šedesát procent menší než modely předchozí generace a obejde se bez přídavného ventilátoru. Baterie má dostatečnou kapacitu na celý den provozu. Dále jsou procesory vybaveny funkcí Intel Enhanced Deeper Sleep, která v době nečinnosti dokáže lépe šetřit energií, a optimalizovanou technologií Intel SpeedStep. Integrované HD dekódování umožňuje přehrávání videa v rozlišení 1080p při údajně zanedbatelné spotřebě energie. Procesory Intel Atom Z670 jsou vybaveny čipovou sadou Intel SM35 Express, která neobsahuje olovo ani halogeny a podporuje USB 2.0.
Komentáře