Nový směrovač od TP-Linku má nebývale vysokou propustnost

InfoTech |

Novinka od společnosti TP-Link, směrovač Archer C7, má nejen pro značku netradiční jméno, ale i netradičně vysokou propustnost dat na bezdrátové síti, a to až 1,75 Gbit/s.

Nový směrovač od TP-Linku má nebývale vysokou propustnostRouter Archer C7 je prvním produktem svého druhu v portfoliu TP-Linku, který podporuje nový standard 802.11ac. V praxi to znamená hlavně mnohem vyšší propustnost dat (nad 1 Gbit/s) a tím pádem i vyšší rychlost připojení k internetu.

Již samozřejmostí je fungování zařízení ve dvou frekvenčních pásmech, a to v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz, které je méně „ucpané“ a dochází tam k menším interferencím. Díky tomu je možno dělat běžnou online práci na 2,4 GHz pásmu s propustností 450 Mbit/s, a náročnější aplikace, jako je streamování HD videa nebo hraní online her, nechat na pásmu 5 GHz, na které zbývá 1 300 Mbit/s, což je samo o sobě více, než zvládá prakticky jakýkoliv současný router.

Tři externí antény a tři interní poskytují maxímální všesměrové bezdrátové pokrytí. K dispozici jsou i dva USB porty pro připojení disku pro sdílení dat nebo sdílené tiskárny. Samozřejmostí jsou pak gigabit ethernetové porty (LAN; celkem 4) a jeden WAN port.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-LinkKomentáře