Ohýbatelný LCD panel Toshiba

InfoTech |

Společnost Toshiba představila na významné zobrazovací konferenci SID 2010 8,4“ pružnou LCD obrazovku.

Ohýbatelný LCD panel ToshibaPružné ohýbatelné OLED panely nejsou žádnou novinkou, u této technologie je taková konstrukce nakonec snadnější než u LCD, protože zde není potřeba používat extra podsvícení. Nicméně Pružné LCD panely se také objevují, jeden ukázala na SID 2010 společnost Toshiba.

A aby to nebyl jen tak obyčejná flexibilní LCD obrazovka, lze tento 8,4“ (21cm) panel s SVGA rozlišením 800x600 bodů ohýbáním použít k zoomovaní Google Earth mapy. Této funkce je dosaženo díky tomu, že panel má integrovaný senzor, který poskytuje údaje o úrovni prohnutí. Zní to zajímavě, ale jak ukazuje video, v praxi to moc užitečné nebude a tato funkce je skutečně jen pro připoutání pozornosti. Nicméně podobná funkce by se snad dala využít i v užitečnějších případech.

Pružnosti obrazovky je dosaženo hlavně díky tenkému podsvícení sestávajícího z na okraji umístěných LED diod (edge-LED). Světlovodivá membrána vedoucí světlo od diod po celém povrchu LCD je ohebná až do poloměru 50 mm a je jen 0,4 mm tenká.


Pružné LCD Toshiba
Komentáře