Ovladač pro Xbox One bude fungovat na PC, ale až příští rok

InfoTech |

Jste-li PC hráčem, který je unešen ovladačem konzole Xbox One od Microsoftu, máme pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu.

Ovladač pro Xbox One bude fungovat na PC, ale až příští rokMicrosoft potvrdil, že ovladač pro Xbox One bude fungovat na počítačích. Bohužel nebude s PC platformou kompatibilní v nejbližším zhruba roce. (Samotný Xbox One by se měl začít prodávat letos v listopadu.)

Nový ovladač je po „architektonické“ stránce poměrně dost odlišný od ovladače aktuálně nejnovější verze konzole, Xboxu 360. Používá totiž nový bezdrátový protokol a má také micro-USB výstup pro použití bez baterie. Podle webu CVG budou všechny tyto změny muset být optimalizovány pro PC.

Zatím není zcela jasné, jak bude kompatibilita fungovat, nicméně umožní vlastníkům Xbox One používat své dosavadní ovladače na PC bez nutnosti nákupu nějakého speciálního příslušenství, což je oproti Xboxu 360 významná změna.

Bezdrátový ovladač konzole Xbox 360 totiž s PC spolupracuje pouze tehdy, když si koupíte speciální bezdrátový přijímač, který je aktuálně k dispozici za 13 dolarů, tj. asi 250,- Kč (původní cena byla 25 dolarů). Drátové ovladače konzole sice na počítači fungují bez dalších investic, nicméně ty se neprodávají přímo s konzolí, ale zvlášť. Jinými slovy, jestliže máte Xbox 360, pak neexistuje žádný bezplatný způsob, jak jeho ovladače využít pro PC.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: pcworld.comKomentáře