Palm Pixi již za měsíc

InfoTech |

Nový smartphone Palm Pixi se začne již brzo prodávat v USA, nabídne webOS systém, plnohodnotnou klávesnici a 6,7cm kapacitní displej s rozlišením 320x400.

Palm Pixi již za měsícPixi je již druhý chytrý telefon Palm, který bude obsahovat nový operační systém webOS. Vzhledem k tomu, že webOS je již hotov, nebudeme muset na Pixi čekat tak dlouho jako na Pre - ohlášen byl v září a prodávat se začne již příští měsíc, tedy v listopadu (november).

Podobně jako u Pre si ale zákazníci mimo USA chvíli počkají, než si budou moci nový smartphone koupit. Pro prodej v USA totiž Palm podepsal exkluzivní smlouvy s tamním operátorem Sprint, v jehož nabídce bude Pixi za 99 dolarů při podpisu dvouleté smlouvy (~1800 korun). Podobný postup bude zřejmě realizován i na zámořských trzích. Respektive jak už to bývá, objeví se Pixi na eBay a jiných reálných i virtuálních tržištích.

Pre zůstává stále hlavním a nejvyšším modelem v nabídce výrobce, Pixi by měl být levnější, přesto obsahovat všechny důležité funkce. Vzhledově připomíná Pixi BlacBerry telefony, tedy plnohodnotná nevysouvatelná klávesnice pod 2,63“ (~6,7 cm) displejem s rozlišením 320x400 bodů, přičemž jde o moderní kapacitní dotykovou obrazovku podporující detekci více dotyků (multi-touch). Vnitřní paměť je 8 GB, vzadu najdete 2 megapixelový fotoaparát, což je pro mobilní telefony dostačující rozlišení, naštěstí i s přisvětlením. Pixi nabízí GPS navigaci, 3,5mm audio jack a například i akcelerometr či kompatibilitu s bezdrátovým dobíjecím systémem Palm Touchscreen Wireless Charger, díky kterému lze nabíjet bez nutnosti připojovat k mobilu kabel.

Komu by nevyhovoval standardní černý vzhled, tak si bude moci vybrat z barevných výměnných zadních krytů, které podle fotografií vypadají nápaditě. Hmotnost přístroje je těsně pod 100 gramy (99,5 g) a rozměry 11,1x5,5x1,09 cm, čímž se řadí k poměrně kompaktním přístrojům.

Palm Pixi má ale i své nevýhody. Americká verze nebude podporovat 3G/EVDO sítě, nicméně předpokládá se, že evropská verze by toto mít měla - samozřejmě za vyšší cenu. Otravnější je ale absence Wi-FI, což je jinak dnes u smartphonů takřka standard, také chybějící slot na microSD karty zamrzí, i když integrovaná paměť je poměrně velká. A nakonec procesor je slabší než v Pre, nicméně Palm už ukázal, že jeho operační systém je při pečlivém nastavení schopen nabídnou lepší výkon na slabším hardware než jeho hlavní konkurent Windows Mobile.

Palm Pixie

Palm Pixie

Palm Pixie

Palm Pixie a Pre

foto: Palm, HUNG
Komentáře