Palm chystá další smartphone s WebOS

InfoTech |

Na světě ještě není ani tolik očekávaný Palm Pre, na veřejnost však už unikla fotografie i specifikace nového chytrého telefonu s WebOS Palm EOS.

Palm chystá další smartphone s WebOSSpolečnost Palm už byla několikrát pokládána za mrtvou, její ekonomické výsledky jsou v červených číslech, nicméně stále poutá pozornost zákazníků i investorů. Obě skupiny netrpělivě čekají na smartphone Palm Pre s (prý) úžasným novým mobilním operačním systémem WebOS.

Ten ještě není na trhu, nicméně Palm už nechal na veřejnost uniknout podrobnosti o dalším telefonu s WebOS, který je vyvíjen pod kódovým označením „Palm EOS“. Šlo pravděpodobně o plánovaný „únik“, těžko uvěřit, že by se nějaký zaměstnanec Palmu jen tak rozpovídal. Fotografie uveřejněná na serveru engadget.com je sice více než nejasná, nicméně i tak je z ní patrné, že EOS využívá osvědčeného designu Palm Treo či Centro, který se vyznačuje malou qwerty klávesnicí.

Na rozdíl od obou zmíněných starších Palmů má být ale EOS velmi tenký, vlastně pokud by se začal prodávat nyní, byl by to s 1,06 cm nejtenčí smartphone s qwerty klávesnicí na trhu. Jeho celkové rozměry mají být 111x55x10,6 mm a do toho se vešla 2,63“ (6,7 cm) kapacitivní obrazovka s rozlišením 320x480 bodů.

2Mpix fotoaparát postrádá autofokus, nicméně i s fixním fokusem se dají pořídit hezké snímky, navíc má telefon přisvětlení a umí nahrávat video. Silná je podpora multimédií, EOS by měl umět přehrávat MP3, WAV, AAC/AAC+ hudbu a MPEG4 (H.264 a H.263) video. Samozřejmostí je přístup k webu i integrovaný IM klient, EOS nabídne i Bluetooth s A2DP a EDR, aGPS navigaci a standardní micro USB 2.0.

Integrovaná paměť je 4 GB, telefon však má i slot na microSD karty, což je vymoženost, která Palm Pre chybí. Baterie s kapacitou 1150 mAh měla vydržet 4 hodiny hovoru ve 3G síti, v GSM to zřejmě bude více.

Prodávat by se novinka měla začít již letos, doufejme, že co nejdříve, zprávy hovoří o doporučené nedotované ceně 349 dolarů (~7000 korun, 260 euro), což by byla poměrně hezká cena.


Palm EOS
Komentáře